Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

 

W ramach przygotowań do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie w ostatnich dniach marca zorganizowali rekolekcje dla dzieci z ognisk PDMD diecezji pelplińskiej. W wydarzeniu tym uczestniczyło ponad 200 osób.

„Podczas diecezjalnych rekolekcji zapoznaliśmy dzieci i animatorów z ideą zbliżającego się wielkimi krokami Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, który ogłosił papież Franciszek. Skupiliśmy się na haśle tego wydarzenia i wspólnie zastanawialiśmy się, co to dla nas znaczy, że jesteśmy ochrzczeni i posłani” – wyjaśnia kleryk Patryk Wyka, prezes koła misyjnego WSD w Pelplinie.

Program spotkania wypełniony był modlitwą, nauką i zabawą. Wszystkie te elementy przybliżały dzieciom przesłanie Ewangelii, postacie świadków wiary oraz „miejsca” spotkania z Bogiem. „Codzienna Msza święta i nabożeństwo Drogi krzyżowej odnowiły w nas ducha misyjnego, a gra terenowa po Pelplinie motywację do działania” – wspominają uczestnicy.

Wiosenne spotkania dla ognisk misyjnych stały się już tu tradycją, którą zapoczątkowali zaangażowani misyjnie klerycy diecezjalnego seminarium.

 as/pdm na podstawie relacji kl. Patryk Wyka, WSD Pelplin

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne