Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

   Siostra Roberta Tremarelli, sekretarz generalny Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci napisała do nas list. Warto go przeczytać i zostać misjonarzami przez modlitwę!

WIELKI POST Z PDMD

Propozycja nie tylko dla dzieci!
Przejdź  z PDMD Wielki Post w intencji dzieci świata.

Zakończyliśmy już akcję Kolędników Misyjnych dla Amazonii, czyli projekt roku 2019/2020. Serdecznie dziękujemy każdemu i każdej z Was za trud organizacji i wielkie zaangażowanie.

„Świat Misyjny” na marzec-kwiecień (2/2020) już w sprzedaży! Wyruszamy na Jamajkę!

Kończy się styczeń i powoli nadchodzi czas podsumowania naszej akcji Kolędników Misyjnych dla Amazonii. Wciąż jeszcze docierają do nas sprawozdania i ankiety, ale mamy ich już dość sporo. Z serca dziękujemy wszystkim za tak wielki odzew i ogromne zaangażowanie.

W wielu diecezjach (z roku na rok jest ich coraz więcej) udało się zorganizować Diecezjalne Spotkania Kolędników Misyjnych. Super! Na poniższej mapce spróbujcie odnaleźć swoją diecezję i Wasze spotkania.

Nie wszędzie mogliśmy być osobiście jako pracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych, ale sercem byliśmy z Wami. Bardzo dziękujemy za wszystkie zaproszenia.

 

 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

 „Nasze kolędowanie misyjne – dzieciom w AMAZONII”

 

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w naszym konkursie! Temat pracy konkursowej (plastycznej) brzmi: „Nasze kolędowanie misyjne – dzieciom w Amazonii”.

KONKURS PLASTYCZNY

Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w VII edycji Konkursu Plastycznego Gdy myślę misje…”. Tegoroczne hasło brzmi: „Wielki Polak, Wielki Papież i Misjonarz, Wielki Święty”.

ZAINSPIROWANI PROGRAMEM ROKU DUSZPASTERSKIEGO

Tegoroczny temat roku duszpasterskiego "Eucharystia daje życie" zaprasza nas do wyznania wiary w żywą obecność Jezusa Chrystusa w Słowie dzielonym i Chlebie łamanym.

Pragniemy Was poprosić o nadsyłanie prac plastycznych dzieci z ognisk misyjnych, grup parafialnych i wszystkich chętnych w temacie: Eucharystia widziana oczami dziecka.

Prawda o kochającym Bogu, wychodzącym na poszukiwanie człowieka i pragnącym dać mu wieczne szczęście, rozbrzmiewa szczególnie podczas świąt Bożego Narodzenia. 

Pani mgr lic. Anna Sobiech, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, obejmie nową funkcję w dyrekcji krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
Dziękujemy za pełną zaangażowania i misyjnego zapału pracę w sekretariacie krajowym Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne