Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

PODEJMIJ MISJĘ ODKRYWCY: POZNAJ MISYJNE „SKARBY” POLSKI

W wakacyjnym numerze "Świata Misyjnego" 4/2020 zachęcamy do odkrywania piękna przyrody i skarbów natury zarówno wokół siebie, jak i w Papui-Nowej Gwinei.

Kochani! Są już wakacje!!!!!! Zapraszamy w podróż do Chile!

To taki dłuuuuugi kraj w Ameryce Południowej, nad Oceanem Spokojnym. To właśnie w Chile jest najbardziej suche miejsce na świecie czyli pustynia Atakama! W tym kraju od wielu lat pracuje O. Adam Bartyzoł CMF, którego poznaliście już przy okazji naszego wyjątkowego Białego Tygodnia. O. Adam przesyłam nam serdeczne, chilijskie i gorące pozdrowienia, a my otaczamy Ojca modlitwą.

 VIDEO POZDROWIENIA Z CHILE

Kiedy słyszymy słowo SYNOD, w pierwszej chwili kojarzy się nam ono z bardzo poważnym zebraniem biskupów i kardynałów. To oczywiście prawda, choć nie całkowita.

Synod to zebranie ludzi Kościoła, którzy są zainteresowani jego życiem i zatroskani o jego rozwój i wzrost. Każdy człowiek wierzący w Pana Jezusa, który żyje w bliskości z Nim, przyjmuje sakramenty i słucha nauczania Ojca Świętego, należy do Kościoła, a dokładniej – tworzy ten Kościół, buduje go i sam jest Kościołem!

Znam wielu młodych ludzi, którzy tak właśnie żyją, którzy są blisko Jezusa, rozmawiają z Nim w modlitwie, formują się według Jego nauki, a co więcej, starają się, aby ich rówieśnicy na całym świecie mogli poznać Ewangelię. Ci młodzi ludzie, tak bardzo zatroskani o budowanie Kościoła, są „przedłużeniem rąk Ojca Świętego” i pomagają mu swoją modlitwą i zaangażowaniem dla spraw misji. Ci młodzi ludzie to dzieci z ognisk misyjnych Papieskiego Dzieła Misyjnego.

Zatem uroczyście ogłaszamy, wszem i wobec, że również i ci mali misjonarze będą mieć swój misyjny synod już w 2022 roku!

VIDEO ZAPROSZENIE NA MISYJNY SYNOD DZIECI 2022

więcej o Misyjnym Synodzie Dzieci ↓↓↓

Co nowego szykujemy w PDMD po wakacjach? 

Kończy się rok szkolny 2019/2020, który był dość wyjątkowy. Mimo wielu utrudnień – ograniczenia spotkań i domowej izolacji – udało się szczęśliwie dokończyć formację ognisk misyjnych, o czym nas informowaliście w swoich listach, przesyłanych zdjęciach i postach. Serdecznie Wam dziękujemy, Drodzy Animatorzy! Byliście wspaniali!

Przed nami wakacje. Wszyscy mali misjonarze będą nabierać sił, by po wakacjach, kiedy znowu się spotkają, dalej móc wspierać swoich dalekich rówieśników w krajach misyjnych.

Już teraz odsłaniamy rąbek tajemnicy, że od września wszystkie dzieciaki z Papieskiego Dzieła Misyjnego rozpoczną przygotowania do wielkiego i wyjątkowego wydarzenia – Misyjnego Synodu Dzieci 2022.

W tym ważnym przygotowaniu wielką pomocą dla Was będą nowe Misyjne materiały formacyjne dla dzieci, które są już gotowe. Mamy nadzieję, że uda nam się spotkać na sierpniowych odprawach katechetycznych w niektórych diecezjach i osobiście te materiały Wam przekazać. W tym roku zupełna nowość! Nasze Misyjne materiały formacyjne dla dzieci będą dostępne również on – line!

Nie będziemy teraz jednak zdradzać wszystkich szczegółów, ale już dziś dzielimy się z Wami recenzją dr Anety Rayzacher-Majewskiej, która jako pierwsza nasze nowe materiały przeczytała. Pani dr Anecie bardzo dziękujemy za życzliwość, a Was zapraszamy do lektury!

mj/PDM

Recenzja Pani dr Anety Rayzacher - Majewskiej ↓↓↓

WAKACYJNY „Świat Misyjny” już w sprzedaży!

W sam raz do wakacyjnego plecaka! Umili Ci czas, odkryje przed Tobą „misyjne skarby” w naszej Ojczyźnie i Kościele, wzbogaci wiedzę i wyobraźnię, rozbawi i zafascynuje pomysłami, poruszy słowem Bożym i zmotywuje do misyjnego zaangażowania!

Jeden z naszych Eucharystycznych Czwartków w tegorocznym WYJĄTKOWYM BIAŁYM TYGODNIU przypada w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Dzieci z różnych zakątków Polski zapraszają nas do wspólnej modlitwy Litanią Eucharystyczną, która powstała z ich osobistych wezwań zanoszonych do Pana Jezusa. To naprawdę wzruszająca litania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

LITANIA EUCHARYSTYCZNA DZIECI

 Pani Iwona Macałka jest założycielką fundacji „Pencils for All”. Od wielu lat troszczy się o dzieci żyjące w najbiedniejszych częściach świata i najtrudniejszych warunkach. Pani Iwona współpracuje również z Papieskim Dziełem misyjnym Dzieci dlatego też z radością publikujemy jej list. Sami przeczytajcie jak jest w szkole w Sudanie! 

KONKURS PLASTYCZNY nt. Gdy myślę misje…” ROZSTRZYGNIĘTY!

23 maja 2020 r. rozstrzygnięto VII edycję konkursu „Gdy myślę misje...”. Z racji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II tegoroczne hasło brzmiało: Wielki Polak, Wielki Papież i Misjonarz, Wielki Święty”.

Jeszcze kilka miesięcy temu nikt z nas nie przypuszczał, jak wyjątkowa będzie tegoroczna wiosna. Kasztany kwitną jak zawsze, coraz więcej odcieni zieleni dookoła nas, ptaki jak dawniej przypominają o swoim istnieniu głośnym ćwierkaniem przez całą dobę, ale coś się na świecie zmieniło… Maleńki, niewidoczny wirus przewrócił naszą codzienność „do góry nogami”. Więcej w nas nieufności, więcej ostrożności, ale też  po raz kolejny w wielu miejscach wybuchło dużo dobra, solidarności i życzliwości. Zrozumieliśmy, kto i co jest dla nas naprawdę ważne.  

Kto 18 maja 1920 r. mógł przewidzieć, co z tego Lolka wyrośnie. Święty Jan Paweł II to  niezwykły CZŁOWIEK, KAPŁAN, BISKUP, PAPIEŻ i MISJONARZ.

Spotykał się z najmłodszymi mieszkańcami całego świata i nie miał wątpliwości, że „mały” potrafi być gigantem wiary i apostolstwa. Dla Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci św. Jan Paweł II jest przykładem modlitwy i wzorem misjonarza. Dziś 100 rocznica jego urodzin. 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne