Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

W kwietniu radujemy się ze zmartwychwstania Pana Jezusa i wkraczamy w trzeci „etap: naszej formacji. Wiemy już, że Jezus jest DROGĄ I PRAWDĄ, a teraz będziemy poznawać Go jako ŻYCIE.

JEZUS jest ŻYCIEM. ZWYCIĘŻAJ!

TREŚCI: JEZUS OBDAROWUJE NOWYM ŻYCIEM.

Zobaczcie, co dla Was mamy! smile

„A my jesteśmy świadkami wszystkiego (…),

że Bóg wskrzesił Go trzeciego dnia

i pozwolił Mu ukazać się nie całemu ludowi, ale nam, wybranym uprzednio przez Boga na świadków (…).

On nam rozkazał ogłosić ludowi i dać świadectwo, że każdy, kto w Niego wierzy, przez Jego imię otrzymuje odpuszczenie grzechów”

(Dz 10, 34a. 37-43).

Kolejny  miesiąc i kolejna intencja modlitewna, którą powierza nam Papież Franciszek.

W marcu módlmy się, abyśmy głęboko przeżywali sakrament pojednania, tak by na nowo odczuć nieskończone miłosierdzie Boże.

GHANowy zawrót głowy

Marcowo-kwietniowy Świat Misyjny (2/2021) już dostępny w sklepiku KUP TUTAJ - MISSIO.PL! W tym numerze na czytelników czeka mnóstwo ciekawostek o Ghanie, maleńkim kraju Afryki nad Oceanem Atlantyckim.

Kolejny miesiąc naszej formacji przypada na czas Wielkiego Postu. Ten czas jest jednocześnie początkiem wiosny, która pokazuje nam, że życie zawsze zwycięża śmierć. Zapraszamy do marcowej formacji!

JEZUS jest PRAWDĄ.UFAJ!

TREŚCI: ŚWIADECTWO ŚWIADKÓW

Zajrzyjmy do scenariusza laughing

Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w VIII edycji Konkursu Plastycznego Gdy myślę misje…”. Tegoroczne hasło brzmi: „Misje czasu pandemii”.

Módlmy się razem z Papieżem...

W lutym módlmy się za kobiety, które są ofiarami przemocy, aby społeczeństwo brało je w obronę, otaczało troską i wspierało w cierpieniach.

Od chwili naszego chrztu wszyscy staliśmy się uczniami-misjonarzami i jesteśmy odpowiedzialni za dzieło misyjne Kościoła. Nasza współpraca misyjna polega na modlitwie za misje, na śledzeniu z zainteresowaniem działalności misjonarzy i wspieraniu ewangelizacji swoimi ofiarami (por. Redemptoris missio 77, Evangelii gaudium 120).

Kochani Dobroczyńcy i Współpracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych! Wspierając tegorocznych Kolędników Misyjnych, okazaliście się prawdziwie godni miana chrześcijan i misjonarzy!

„Idzie luty, szykuj buty” – takie przysłowie często  powtarzała moja babcia. Dzisiaj też mamy trochę mrozu i sporo śniegu dookoła. W tym „ mroźnym i zimowym” miesiącu naszej formacji PDMD dowiecie się, dlaczego śnieg i lód topią się pod wpływem soli, a także  jak najlepiej stopić „lód” naszego serca. Bądźcie więc z nami!

TEMAT: JEZUS jest PRAWDĄ. DZIĘKUJ!

TREŚCI: MIŁOSIERDZIE I WDZIĘCZNOŚĆ

Wszyscy wiemy, że rok 2020 zaskoczył nas swoją "wyjątkowością". Nie było łatwo trwać w naszej misyjnej formacji, animacji i współpracy. Jednak mimo to, wiemy, że daliście radę!!! Udało się przeprowadzić między innymi akcję KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH.  Szukaliście przeróżnych sposobów, żeby pomóc Waszym rówieśnikom i znaleźliście! Kolędowaliście w parafiach, najbliższych rodzinach, na FB i YT. Zachęcamy do podzielenia się owocami Waszych wysiłków.

Ogłaszamy zatem KONKURS NASZE KOLĘDOWANIE MISYJNE - MAASAJKIM DZIECIOM! Zapoznajcie się ze szczegółami!

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne