Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

W naszej tegorocznej formacji dotarliśmy do końca roku szkolnego, a tym samym pierwszego roku przygotowań do Misyjnego Synodu Dzieci. Pan Jezus pokazał nam DROGĘ, nauczył nas PRAWDY i  codziennie obdarza nas ŻYCIEM. Umocnieni Jego nauką i tegoroczną formacją jesteśmy przez Niego posłani na czas wakacji i nie tylko… Zobaczcie, co dokładnie czeka nas w czerwcu!

W czerwcu módlmy się za młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa wspierani przez chrześcijańskie wspólnoty, aby wzrastali w miłości, hojności, wierności i cierpliwości. Przeczytajcie!

VIII edycja konkursu plastycznego "Gdy myślę misje..." została zakończona! Konkurs rozstrzygnięty, nagrody przyznane! Miło nam o tym poinformować ponieważ mieliśmy przyjemność objąć ten konkurs honorowym patronatem Papieskich Dzieł Misyjnych. 

W maju zwykle wieje spokojny, wiosenny wietrzyk, czasem popada, rozkwitają kwiaty, które cieszą się z kropli deszczu. Wiatr, rosa, woda, to symbole Ducha Świętego. A my potrzebujemy Go, aby rozkwitać i napełniać się Boża łaską, którą później niesiemy innym. W tym miesiącu będziemy się napełniać Ożywicielem Misji! Zobaczcie, co nas jeszcze czeka w maju.

W maju módlmy się, aby finansiści współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i ochrony obywateli przed niebezpieczeństwami.

Przeczytajcie!

Majowo-czerwcowy „Świat Misyjny” już w sprzedaży!

W tym numerze „Świata Misyjnego” (3/2021), który KUPISZ TUTAJ prezentujemy Argentynę, ojczyznę papieża Franciszka. Przedstawia ją jedenastoletni Argentyńczyk Mateo oraz pochodzący stamtąd o. Juan Carlos, misjonarz Matki Bożej Pocieszenia, który obecnie pracuje w Polsce.

Dlaczego warto sięgnąć po majowo-czerwcowy numer? Zobaczcie sami!

Niektórzy z Was przygotowują się już do I Komunii Świętej. Po niej nastąpi Biały Tydzień i jego misyjny dzień. Ubiegłoroczna pandemia i związane z nią obostrzenia utrudniły Waszym młodszym kolegom i koleżankom przeżywanie I Komunii Świętej. Ale czy naprawdę utrudniły? Rzeczywiście mniej było gości i długich celebracji z recytowaniem mnóstwa wierszyków. Ale Pan Jezus był (i jest, i będzie) taki sam. Tak samo na Was czekał (i czeka) i tak samo swoją modlitwę mogliście (i możecie) ofiarować za misjonarzy.

A teraz przypomnijmy sobie, jak to było rok temu!

14 kwietnia 2021 r. w podziękowaniu za wieloletnie zaangażowanie misyjne medalem „Benemerenti in Opere Evangelizationis” została uhonorowana siostra Celina Torończak CSSH ze Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi.

Z wielką radością informujemy, że dziś (14 kwietnia) dr Aneta Rayzacher-Majewska została uhonorowana medalem Benemerenti in Opere Evangelizationis za zasługi dla dzieła misyjnego Kościoła przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji.

Już niebawem majowo rozkwitną kwiaty i znów przyjdzie czas I Komunii Świętych. Po nich zaś Biały Tydzień, a w nim, oczywiście, DZIEŃ MISYJNY! Od wielu już lat przecież DZIECI KOMUNIJNE pomagają DZIECIOM MISJI.

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne