Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Parafialny odpust ku czci św. Antoniego stał się okazją do pogłębienia miłości do misji mieszkańców Leopoldowa. W niedzielę, 16 czerwca br., kazania głosił dla nich o. Arkadiusz Nowak SMA, wieloletni misjonarz wśród tanzańskich Masajów, autor książki „Opluty przez Boga”.

Duch Święty posyła nas – pod takim hasłem 8 czerwca 2019 r. odbył się V Kongres Misyjny Dzieci Archidiecezji Lubelskiej w Pliszczynie. W spotkaniu wzięło udział ponad 400 dzieci wraz z animatorami, rodzicami i duszpasterzami. 

Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych wyraziła zgodę na rozpoczęcie przez filipińską diecezję Cubao procesu beatyfikacyjnego Darwina Ramosa (1994-2012), dziecka ulicy, żyjącego w slumsach Pasay w Manili.

Blisko pół tysiąca dzieci wraz z rodzicami, katechetami i duszpasterzami wzięło udział w 8. Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci Pierwszokomunijnych do Sanktuarium w Sokółce, by podziękować wspólnie za dar Eucharystii. 

Uczniowie kilkunastu szkół podstawowych i ponadpodstawowych zostali laureatami osiemnastej edycji Konkursu "Mój szkolny kolega z misji", poświęconego w tym roku misyjnemu nauczaniu św. Jana Pawła II. Gala wręczenia nagród odbyła się w czwartek w Sali Kolumnowej Sejmu RP. 

18 maja 2019 roku w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie odbył się finał VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Gdy myślę misje...” W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „Świat radości i pokoju.”

„Pan was potrzebuje, aby mógł dokonać cudu i dotrzeć ze swą radością do wielu waszych przyjaciół i krewnych” – powiedział papież Franciszek do dzieci przyjmujących pierwszą Komunię św. w Rakowskim – głównym ośrodku bułgarskich katolików. Papież udzielił sakramentu 245. bułgarskim dzieciom.

 Misjonarze Słowa Bożego (księża Werbiści) zapraszają dzieci i młodzież w dniu 18 maja br. do Pieniężna na finał konkursu „Gdy myślę misje” .

 Kilkaset osób wzięło udział w VI Kongresie Misyjnym Archidiecezji Katowickiej. Wydarzenie odbyło się w Orzeszu-Gardawicach, w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego. 

W Kościele rozpoczął się czas szczególnej radości, gdyż polskie dzieci przeżywają Pierwszą Komunię Świętą. W tym okresie wiele z nich zostaje „małymi misjonarzami” i odmienia los swoich rówieśników w różnych częściach świata.

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne