Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

KONKURS PLASTYCZNY

Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w VII edycji Konkursu Plastycznego Gdy myślę misje…”. Tegoroczne hasło brzmi: „Wielki Polak, Wielki Papież i Misjonarz, Wielki Święty”.

ZAINSPIROWANI PROGRAMEM ROKU DUSZPASTERSKIEGO

Tegoroczny temat roku duszpasterskiego "Eucharystia daje życie" zaprasza nas do wyznania wiary w żywą obecność Jezusa Chrystusa w Słowie dzielonym i Chlebie łamanym.

Pragniemy Was poprosić o nadsyłanie prac plastycznych dzieci z ognisk misyjnych, grup parafialnych i wszystkich chętnych w temacie: Eucharystia widziana oczami dziecka.

Prawda o kochającym Bogu, wychodzącym na poszukiwanie człowieka i pragnącym dać mu wieczne szczęście, rozbrzmiewa szczególnie podczas świąt Bożego Narodzenia. 

Pani mgr lic. Anna Sobiech, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, obejmie nową funkcję w dyrekcji krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
Dziękujemy za pełną zaangażowania i misyjnego zapału pracę w sekretariacie krajowym Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Na przełomie grudnia i stycznia polskie dzieci i młodzież po raz 27. wezmą udział w przedsięwzięciu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci pod nazwą „Kolędnicy Misyjni”. Tym razem pośpieszą z pomocą małym mieszkańcom Amazonii. Z tej okazji 12 grudnia 2019 r. w siedzibie Episkopatu Polski odbyła się konferencja prasowa zapowiadającą tę akcję.

W niedzielę rozpoczynającą tegoroczny Adwent papież Franciszek podarował Kościołowi w sanktuarium Żłóbka w Greccio wyjątkowy dokument na Adwent i Boże Narodzenie. To list apostolski „Admirabile signum” o znaczeniu i wartości żłóbka. Napisał w nim o wielkim dziele ewangelizacji i pięknym łączeniu naszej wiary z prostotą znaków, przez które Bóg pragnie mówić do każdego człowieka.

W czasach, kiedy głosu kobiet nikt na poważnie nie słuchał, ta dziewczyna stworzyła „krwiobieg” misyjnej współpracy w całym Kościele powszechnym! O sł. B. Paulinie Jaricot powstał właśnie interaktywny komiks (nie tylko) dla dzieci.

W archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny zakończył się uroczyście. 26 października, w Sanktuarium NSPJ w Szczecinie, odbył się II Archidiecezjalny Kongres Misyjny Dzieci. 

„Ustaw CEL” – głosi hasło programu formacyjnego Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci na listopad. O dobrze ustawionym kierunku świadczą wciąż nadchodzące relacje z parafii, szkół i innych ośrodków z całej Polski.

Z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego tematyce misji poświęcono Archidiecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej, który w tym roku odbył się 25 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej.

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne