Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Okres Bożego Narodzenia kończy się w liturgii Kościoła niedzielą Chrztu Pańskiego. Jednak w polskiej tradycji nie żegnamy się jeszcze z bożonarodzeniowymi dekoracjami, nie przestajemy śpiewać kolęd, a gdyby nie pandemia, moglibyśmy na ulicach naszych miejscowości spotkać chodzących z gwiazdą kolędników. Takie radosne kolędowanie, czyli dzielenie się Dobrą Nowiną o przyjściu Pana Jezusa na świat, trwa aż do 2 lutego. Cieszymy się, że mamy taką tradycję!

Co miesiąc papież powierza nam jakąś szczególną intencję, abyśmy się w niej modlili. W STYCZNIU módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Grześ pomoże nam lepiej zrozumieć tę intencję...

Jeśli ktoś jeszcze nie widział scenki Kolędników Misyjnych dla Maasajskich Dzieci zapraszamy na You Tube! W tym roku już od połowy grudnia kolędujemy również cyfrowo i on - line! Bądźcie z nami!

6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia Mędrcy przybyli do Betlejem, zobaczyli Dziecię Jezus, rozpoznali w Nim Mesjasza i Zbawiciela, oddali Mu cześć i złożyli dary. Później wrócili do swoich krajów, niosąc wieść o Bożym Narodzeniu tym wszystkim, którzy nie widzieli Jezusa na własne oczy i wcześniej o Nim nie słyszeli.

6 stycznia to również Misyjny Dzień Dzieci. Dzień tych wszystkich małych misjonarzy, którzy na co dzień są świadkami Pana Jezusa w swoich rodzinach, szkołach, grupach i wspólnotach. Swoją modlitwą i ofiarą wspierają również swoich rówieśników w krajach misyjnych i pracujących z nimi misjonarzy. Dzień dzieci całego świata.

JA JESTEM DROGĄ PRAWDĄ I ŻYCIEM - STYCZEŃ 2021

Zaczęliśmy rok 2021, a wraz z nim kolejny miesiąc naszej misyjnej formacji i przygotowania do Misyjnego Synodu Dzieci. Zobaczcie, co przed nami w styczniu!

TEMAT: JEZUS jest PRAWDĄ. SŁUCHAJ GO!

TREŚCI: MOC SŁOWA BOŻEGO

"‘Świat Misyjny” jedyne takie czasopismo misyjne w Polsce dla dzieci!

 „Świat Misyjny” to dwumiesięcznik dla starszych dzieci (9-13 lat), które interesują się misjami, pracą misjonarzy i życiem swoich rówieśników w różnych krajach świata. Czasopismo to należy do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci i ma swój CEL. Nie tylko chce uprzyjemniać czas swoim czytelnikom, podawać ciekawe i wartościowe informacje, ale także chce spełnić marzenie św. Jana Pawła II „Jakby to było pięknie, gdyby wszystkie polskie dzieci włączyły się w dzieło niesienia pomocy misjom i aby wśród nich rozpowszechnił się zwyczaj modlitwy i codziennego ofiarowania życia za misje” (Jan Paweł II, Przemówienie z 8 stycznia 1984 r.).

PIERWSZY numer 2021 roku czasopisma „Świat Misyjny” o misjach, misjonarzach i Turkmenistanie już w sprzedaży!

Nowy rok 2021 ze „Światem Misyjnym” rozpoczynamy od wędrówki po niezwykłym azjatyckim kraju, który słynie z wielu zadziwiających rekordów Guinnessa. Żyje tam zaledwie „garstka” katolików, lecz ich wiara jest bardzo silna.

W ubiegłym roku, na początku Adwentu, papież Franciszek podarował Kościołowi w sanktuarium Żłóbka w Greccio wyjątkowy dokument na Adwent i Boże Narodzenie. To list apostolski „Admirabile signum” o znaczeniu i wartości żłóbka. Napisał w nim o wielkim dziele ewangelizacji i pięknym łączeniu naszej wiary z prostotą znaków, przez które Bóg pragnie mówić do każdego człowieka.

"Bóg w Betlejem się narodził, jako człowiek zstąpił z nieba,

by każdemu z ludzi przynieść, czego mu najbardziej trzeba.

To Dzieciątko takie małe, a zbawienie nam zwiastuje,

cały wszechświat z tej nowiny z serca dzisiaj się raduje!"

(z tegorocznych materiałów "Kolędnicy Misyjni 2020 maasajskim dzieciom")

Rozpoczynamy tegoroczną akcję Kolędników Misyjnych! Ten rok jest dość wyjątkowy i niełatwy dla nas wszystkich. Szczególnie trudny jest dla tych najuboższych i najbardziej potrzebujących, również dla dzieci w krajach misyjnych. W związku z tym szukamy różnych sposobów pomocy, bo tradycyjne kolędowanie w domach nie będzie tym razem możliwe. Korzystając z pomocy portalu www.katolikwspiera.pl , ogłaszamy zbiórkę internetową!

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne