Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

"Ochrzczeni i posłani – Kościół Chrystusa z misją w świecie" - pod takim hasłem 5 października br. odbył się w Łomży I Diecezjalny Kongres Misyjny. Świadectwa misjonarzy, prezentacje twórczości grup PDMD i młodzieżowego wolontariatu misyjnego oraz wspólna Msza święta rozpoczęły Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny w łomżyńskiej diecezji. 

W pierwszy piątek października w wielu krajach świata dzieci przez jedną godzinę adorują Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, prosząc Go o pokój w rodzinach i na całym świecie. 

Ochrzczony i posłany otwarte serce ma. Niech miłość i pokój ogarną świat” – śpiewają dziewczęta z ogniska misyjnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży. To utwór kolejnych finalistów polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci pt. "Wyśpiewać misje”.

Wpadają w ucho, ożywiają ciało i umysł, wywołują dobry nastrój, zapraszają do refleksji, inspirują i motywują do działania, zapisują się w pamięci, poruszają serce – tak właśnie działają piosenki.

W najbliższą sobotę 14 września br. dzieci i młodzież diecezji płockiej weźmie udział w 37. Pieszej Pielgrzymce z Przasnysza do sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie.

„Wyśpiewać misje” – pod takim hasłem, w ramach przygotowań do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, Sekretariat Generalny Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w Rzymie ogłosił konkurs muzyczny dla dzieci ze 134 krajów świata.

Jak przygotować Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny w szkole i parafii? Gdzie szukać inspiracji i materiałów? Oto kilka podpowiedzi.

W Poznaniu ruszyła kolejna edycja misyjnego konkursu plastycznego na temat „Mój kolega z Buluby”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z całej Polski.

„Ukochany jest posłany. Kosmiczne inspiracje dla misjonarzy Jezusa” to temat misyjnych materiałów formacyjnych Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci do pracy z dziećmi na rok szkolny 2019/2020.

Parafialny odpust ku czci św. Antoniego stał się okazją do pogłębienia miłości do misji mieszkańców Leopoldowa. W niedzielę, 16 czerwca br., kazania głosił dla nich o. Arkadiusz Nowak SMA, wieloletni misjonarz wśród tanzańskich Masajów, autor książki „Opluty przez Boga”.

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne