Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Już jest!!! Dokładnie rok przed Misyjnym Synodem Dzieci 2022 z ogromną radością prezentujemy oficjalny hymn tego spotkania! Zobaczcie, posłuchajcie, nauczcie się go już dziś!

W Papieskich Dziełach Misyjnych rozpoczęliśmy drugi i jednocześnie bezpośredni rok przygotowań do Misyjnego Synodu Dzieci 2022. Czym będzie ten synod i dlaczego odbędzie się w siedzibie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie? Zobaczcie sami!

Właśnie wystartowaliśmy w nowym roku formacyjnym. Co nas czeka we wrześniu w naszych ogniskach misyjnych?

Na początek roku szkolnego Sekretariat Krajowy PDMD przygotował SPECJALNY numer poświęcony RODZINOM, a w nim wiele ciekawostek i opowiadań o rodzinach świata i misyjnym powołaniu rodzin. RODZINA Z MISJĄ! Jak? Zobaczcie sami!

We wrześniu módlmy się, abyśmy wszyscy odważnie wybierali prosty i zrównoważony ekologicznie styl życia, doceniając młodych ludzi, którzy się w to mądrze angażują.

Witajcie w nowym roku szkolnym i formacyjnym! Wypoczęci? Mamy nadzieję, że tak. Wracamy już do szkoły i do spotkań na łamach naszej gazetki „Świat Misyjny” i profilu FB PDMD oraz w ogniskach misyjnych i innych grupach parafialnych. Obecny rok szkolny będzie wyjątkowy pod wieloma względami.

Z OJCEM ŚWIĘTYM BUDZIMY DO MISJI” to hasło Misyjnego Synodu Dzieci, który Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce planują na dzień 17 września 2022 r. w Warszawie w siedzibie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tegoroczne materiały formacyjne łączą się już z drugim, bezpośrednim rokiem przygotowań do synodu. Celem Misyjnego Synodu Dzieci, oprócz świętowania wymienionych jubileuszy, będzie możliwość spotkania i „poczucia się” wspólnotą.

Chociaż w wakacje nie chodzimy do szkoły to nie ma wakacji od modlitwy! Nie ma też wakacji od pomagania Ojcu Świętemu. Papież Franciszek również na lipiec i sierpień powierza nam intencje modlitewne, które są drogie jego sercu. Módlmy się wraz z papieżem Franciszkiem!

Nowy, wakacyjny numer „Świata Misyjnego” już w sprzedaży!

Bogato zilustrowany,  jest pełen ciekawostek i „świeżych” wieści z misji, a konkretnie z serca peruwiańskiej Amazonii, gdzie mieści się seminarium duchowne. Zobaczcie sami, co jeszcze dla Was mamy!

Siostra Roberta Tremarelli jest sekretarzem Generalnym  Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Bardzo chcieliśmy ją bliżej poznać, a Siostra z radością udzieliła nam wywiadu. 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne