Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

  

Radosne oczekiwanie na Jezusa zakłada, że zrobimy „coś” wspólnie, by przygotować się na to wyjątkowe spotkanie.

Adwent zaczyna się Słowem-Obietnicy. Bóg zapewnia, że Pan Jezus przyjdzie. Adwent zatem to NOWA MISJA! TO NOWY CZAS! Radosne oczekiwanie na Jezusa zakłada, że zrobimy „coś” wspólnie, by przygotować się na to wyjątkowe spotkanie. Dlatego tradycją ubiegłych lat Sekretariat Krajowy PDMD przygotował kalendarz adwentowy, który wyraża troskę o misyjną formację serc dzieci i młodzieży.

Tegoroczny projekt nawiązuje do wieńca adwentowego oraz tarczy zegara, „Czas misji” jest tematem formacji PDMD w tym roku szkolnym. Nowy czas podarowany nam w liturgii można wypełnić dobrem, wychodząc na spotkanie Jezusowi! Chcemy to czynić przesuwając wskazówki misyjnego zegara w „rytm” Bożego słowa, zaczynając od I niedzieli Adwentu. Na dzieci zatem czeka:

  • CZAS SPEŁNIAJĄCYCH SIĘ OBIETNIC
  • CZAS DOBREJ PRZEMIANY
  • CZAS RADOŚCI POSŁANIA
  • WIGILIA – CZAS CZUWANIA

Każdy adwentowy dzień to nowe zadanie i nowa ikona (do pokolorowania) na kalendarzu. A w adwentowe piątki lub soboty, kiedy mamy więcej wolnego czasu, zapraszamy na rodzinne wieczory – spełniających się obietnic, pojednania i wieczór pisania życzeń – które „doprowadzą” nas do spotkania z Jezusem w naszych siostrach i braciach.

Kalendarz dostępny jest w formie plakatu w „Świecie Misyjnym” nr 6/2017 r. oraz do pobrania w wersji PDF. Od 3 grudnia projekt będzie realizowany codziennie na stronie fb PDMD, na którą serdecznie zapraszamy, by wspólnie przeżywać ten szczególny czas.

Życzymy wszystkim, a zwłaszcza dzieciom, pięknego przeżycia adwentowej tęsknoty i wypełnienia czasu dobrem i misyjną troską o innych.

km/pdmd

 

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne