Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Po raz drugi w historii kolędowania misyjnego na wspólnym dziękczynieniu spotkają się kolędnicy diecezji toruńskiej. Będzie z nimi bp Wiesław Śmigiel, nowy ordynariusz diecezji. Wydarzenie zaplanowano na 13 stycznia 2018 r. w parafii Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim.

 

 „W odpowiedzi na prośbę kolędników misyjnych, którą wyraziły podczas I Spotkania Kolędników Misyjnych Diecezji Toruńskiej. chcemy się ponownie zobaczyć i wspólnie przeżyć radość wiary – wyjaśnia ks. Grzegorz Tworzewski, delegat biskupi ds. misji diecezji toruńskiej. – To świętowanie jest również formą podziękowania za całoroczną pracę formacyjną z dziećmi, które wrażliwością swojego serca mobilizują dorosłych do pomocy ich rówieśnikom w krajach misyjnych i same takiej pomocy udzielają”.

Spotkanie rozpocznie się w Centrum Kultury i Sportu przy ul. Rynek 9 w Jabłonowie Pomorskim. Na dzieci czeka wiele atrakcji, m.in. spotkania z misjonarzami z Mongolii oraz innymi gośćmi, przedstawienia teatralne, a także wspólne kolędowanie.

O godzinie 8.30 rozpocznie się konkurs na najpiękniejszą gwiazdę betlejemską oraz najciekawsze stroje kolędnicze Przed przystąpieniem do konkursu grupy kolędnicze wezmą udział w sesji fotograficznej. Najpiękniejsza gwiazda i najlepiej ubrana grupa znajdzie się na plakacie zapowiadającym spotkanie w następnym roku.

Kulminacyjnym punktem uroczystości będzie Msza św., pod przewodnictwem bp. Wiesława Śmigla, w kościele Chrystusa Króla oraz rozstrzygnięcie konkursów.

Zgłoszenia grup przyjmuje organizator spotkania ks. dr Grzegorz Tworzewski pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 783531587 do 31 grudnia 2017 r.

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne