Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

 

 Delegacja polskich kolędników misyjnych 9 stycznia br. o godzinie 10.00 zapukała do drzwi Nuncjatury Apostolskiej przy Alei Szucha w Warszawie. Dzieci i ich opiekunów oraz przedstawicieli dyrekcji krajowej PDM, z ks. prał. Tomaszem Atłasem na czele, przyjął i ugościł abp Salvatore Pennacchio.

 „W imieniu papieża Franciszka bardzo wam dziękuję za to, co robicie dla swoich rówieśników” – powiedział do kolędników abp Salvatore Pennacchio. Ta maleńka kropla Waszych wysiłków jest bardzo ważna. Musicie wiedzieć, że jesteście bliskie sercu Ojca Świętego” – podkreślił nuncjusz.

 Kilkunastoosobowa delegacja kolędników misyjnych, która wkroczyła na teren Watykanu, to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Świerklanach oraz Szkoły Podstawowej nr 13 w Żorach. Najmłodsza, Tosia, uczy się w drugiej klasie, a podczas kolędowania wcieliła się w rolę owieczki. Dzieciom towarzyszyli nauczyciele – p. Małgorzata Bernat i p. Anna Mika – a także ks. dr Grzegorz Wita, wikariusz biskupi ds. misji archidiecezji katowickiej. „W parafii pw. św. Anny w Świerklanach na rzecz misji kolęduje się od 20 lat. W tym roku zaangażowało się 254 dzieci w 48 grupach. To najprężniejsza parafia pod względem misyjnego zaangażowania w naszej archidiecezji” – powiedział ks. Wita.

 Pierwsze spotkanie abp. Pennachio z misyjnymi kolędnikami i przedstawicielami Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce przebiegło w radosnej atmosferze. Dzieci zaprezentowały nuncjuszowi oraz pracownikom nuncjatury scenkę kolędowania z muzycznym akompaniamentem i wręczyły pamiątkę z orędziem pokoju. Arcybiskup Pennacchio w kilku serdecznych słowach podziękował dzieciom w Polsce za ich misyjne zaangażowanie i podkreślił, jak ważne jest ich dzieło.

  „Ofiarność kolędników misyjnych z archidiecezji katowickiej na rzecz Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci zajmuje pierwsze miejsce w Polsce – podkreśla ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy PDM. – Ich zaangażowanie wzrasta z każdym kolejnym rokiem”.

 as/pdmd

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne