Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

 

W kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Tylmanowej w dniu 13 stycznia 2018 r. spotkali się kolędnicy misyjni diecezji tarnowskiej na dwudziestym w historii przedsięwzięcia spotkaniu. Eucharystii przewodniczył ks. bp Andrzej Jeż. W spotkaniu wzięło udział 1600 kolędników, a towarzyszyło im niemal 200 opiekunów świeckich, 25 sióstr zakonnych i 30 księży. 

 ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ...

Ksiądz biskup podczas kazania uświadomił kolędnikom, że zostawili swój ślad w 30 krajach świata. Postawił przed nimi jednak, jak co roku, zadanie, by swoją wrażliwość misyjną przedłużali w ciągu całego roku przez żywe uczestniczenie w Papieskim Dziele Misyjnym Dzieci. Niektóre parafie zostały wyróżnione za swoje kolędnicze zaangażowanie. Wśród nich Nawojowa, Słotowa i Tylmanowa, za coroczną obecność kolędników w pejzażu parafialnym od 25 lat. Ta sama Nawojowa oraz Iwkowa, Lisia Góra i Jadowniki za obecność na każdym diecezjalnym spotkaniu kolędników. Pierwsze miejsce w konkursie na najładniejsze stroje kolędnicze "Spieszmy do Betlejem" zdobyła grupa z Chomranic, drugie - z Tymbarku i trzecie z Lisiej Góry. Pierwszą nagrodę w konkursie na reportaż filmowy z kolędowania otrzymała p. Magdalena Kapusta z parafii pw. bł. Karoliny z Tarnowa, a nagrodę za hymn kolędników 2017 - parafia z Łącka. 

Zobacz FILM…

W okresie Bożego Narodzenia 2017 kolędnicy misyjni pojawili się na ulicach i drogach naszej diecezji w liczbie 22,5 tys. Zebrali na realizacje 27 projektów rekordową sumę, która przekroczyła 1 mln 855 tys. zł.

ŹRÓDŁO: www.misje.diecezja.tarnow.pl

 

 

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne