Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

 

 Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w V edycji Konkursu Muzealnego „Gdy myślę misje..”, pod hasłem Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć”. Głównym celem Konkursu jest zainteresowanie i przybliżenie dzieciom i młodzieży postaci i działalności o. Mariana Żelazka SVD (1918 – 2006).

 W  tym roku obchodzimy setną rocznicę Jego urodzin -  nestora polskich misjonarzy, kandydata do Pokojowej Nagrody Nobla. Ten misjonarz werbista został okrzyknięty przez mieszkańców Indii, którym służył, Ojcem Trędowatych. Nic w tym dziwnego, gdyż przez przeszło 56 lat pracował wśród najbiedniejszych z biednych, przywracając im godność, podając miskę ryżu, kubek z wodą oraz zaradzając ich podstawowym potrzebom. Wszystko to czynił w imię Boga, Kościoła i Zgromadzenia werbistów, które go tam posłało. Na uwagę zasługuje fakt, że Senat Rzeczpospolitej Polskiej 22 lutego 2007 r. wydał Uchwałę, w której uznał o. Mariana Żelazka SVD za wzór Polaka przełamującego bariery między ludźmi w duchu chrześcijańskiego ekumenizmu i uniwersalizmu.

 Ważnym celem i zadaniem Konkursu jest również wskazanie możliwości czynienia dobra na co dzień i ukazanie dobra płynącego z pomagania, a ponadto rozwijanie kreatywności, wrażliwości plastycznej oraz literackiej wyobraźni uczestników. Ukoronowaniem wydarzenia będzie finał konkursu, który odbędzie się  w sobotę  26 maja 2018 roku w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w  Pieniężnie.

 

 Konkurs trwa od 1 lutego do 20 kwietnia 2018 roku.  Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w sobotę 26 maja 2018 roku w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w  Pieniężnie na Warmii.

 informacje dotyczące postaci o. Mariana Żelazka oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie www.muzeumpieniezno.pl w zakładce KONKURS MUZEALNY.

źródło: Wiesław Dudar SVD,  www.muzeumpieniezno.pl 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne