Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

 "Misja 7" to ciekawy program pracy indywidualnej bądź grupowej dla dzieci na okres Wielkiego Postu opracowany przez sekretariat krajowy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci z unikatową grafiką pani Magdaleny Starzec. 

 

Bezpośrednimi odbiorcami słów Pana Jezusa wypowiedzianych z krzyża byli ci, którzy pod nim stali. To odważna miłość, pomimo lęków, pozwoliła im trwać przy Jezusie i nie uronić żadnego Jego słowa. W takich bowiem momentach wypowiada się najważniejsze słowa. To dzięki Maryi, św. Janowi i św. Marii Magdalenie znamy siedem słów, które są jak „oddech” Nowego Testamentu. W każde z nich wpisana jest specjalna misja. Kiedy ją podejmiemy, świat bardziej stanie się królestwem Jezusa, a przecież o to chodzi wszystkim misjonarzom.

 Najważniejsze daję słowo, przyjąć z wiarą Boże słowo…

Wielki Post to zaledwie 40 dni, 6 pełnych tygodni. W każdym piątek, począwszy od Środy Popielcowej, przyjmiemy jedno „Słowo z krzyża”. Można nim obdarować dzieci w piątki podczas nabożeństw Drogi krzyżowej. W ten sposób otrzymają one jedną misję, którą będą realizować nie tylko przez jeden wielkopostny tydzień, ale każdego dnia. Rytm ich drogi odmierzać będzie wielkopostny zegar (w formie plakatu dostępny w Świecie Misyjnym nr 1/2018 lub poniżej – wersja do wydruku). Wraz z nim otrzymają „misję” do podjęcia z krótkim opisem. W każdy wielkopostny piątek misje będziemy również umieszczać na fb PDMD.

Misyjna wskazówka…

Misyjna wskazówka przypomina, że wszyscy jesteśmy spod znaku krzyża, że podobnie jak Maryja, św. Jan i św. Maria Magdalena chcemy być pomocnikami Jezusa. Pod Jego krzyżem jest miejsce dla każdego z nas. W drodze przez Wielki Post nie jesteśmy sami. W tym szczególnym czasie wiele dzieci w różnych zakątkach Ziemi stara się pomóc Jezusowi w dźwiganiu krzyża, zmartwień i bólu całego świata. Misyjną wskazówkę możemy pobrać ze strony lub zakupić w formie misyjnej zakładki (SKLEPIK MISSIO).

Wielkopostną drogę warto zakończyć w Wielki Piątek specjalnym nabożeństwem „Siedmiu słów Jezusa z krzyża”, które ją podsumuje i będzie stanowić integralną całość. Tekst nabożeństwa dostępny jest w Misyjnych materiałach liturgicznych na Wielki Post, okres wielkanocny i Biały Tydzień, jak również poniżej w wersji PDF.

Niektóre z „misji”, jak choćby udział w akcji „Misjonarz na Post” czy w misji Wielkiego Tygodnia, są do podjęcia rodzinnie. Mamy nadzieję, że tegoroczny projekt będzie inspiracją dla duszpasterzy, katechetów i animatorów, jak misyjnie i w duchu eklezjalnym przeprowadzić dzieci przez Wielki Post.

Życzymy Wam owocnego przeżywania Wielkiego Postu i „rozpalenia na nowo miłości”, która – jak pisze papież Franciszek w tegorocznym Orędziu na Wielki Post – pobudzi nasz zapał misyjny.

s. Katarzyna Murawska FMM

 

MATERIAŁY DO POBRANIA 

 

 

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne