Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

 

 Po raz pierwszy uczniowie szkół podstawowych archidiecezji katowickiej wzięli udział we własnej archidiecezjalnej misyjnej olimpiadzie. Inspiracją była m.in. 175 rocznica PDMD na świecie i 160 lat działalności tego Dzieła w Polsce. Finał olimpiady odbył się na dwa dni przed kongresem, 12 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Świerklanach. 

I Archidiecezjalną Olimpiadę Misyjną pod hasłem "I Ty możesz zostać misjonarzem" zorganizowano dla uczniów z klas 4-7 szkół podstawowych. Uczestnicy oceniani byli w trzech kategoriach: praca plastyczna na temat 175. rocznicy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci na świecie i 160. rocznicy tego Dzieła w Polsce, a także test wiedzy o życiu i działalności sługi Bożej Pauliny Jaricot oraz taniec misyjny. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami w każdej kategorii - informuje pani Małgorzata Bernat. 

 Pierwsze miejsce w Olimpiadzie zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, II miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Książenicach, zaś III miejsce ex aequo mali misjonarze ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Świętej Jadwigi  w Świerklanach oraz  Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 4 w Rybniku.

 mb archidiecezja katowicka / pdmd

Zdjęcia: arch. Małgorzata Bernat

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne