Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

 

 Diecezja pelplińska zapachniała misyjną wiosną Kościoła. Od piątku do niedzieli (11-13 maja) ponad 100 dzieci, młodzieży i ich opiekunów wzięło udział w kolejnej edycji wiosennych rekolekcji misyjnych. Spotkanie zorganizowali klerycy z Koła Misyjnego j i Dzieło Misyjne i Diecezji Pelplińskiej dla ognisk misyjnych PDMD. W tym roku uczestnikom towarzyszyło hasło „Płoń i zapalaj!” Rekolekcjoniści skupili uwagę dzieci i młodzieży na Duchu Świętym.

- Konferencje i prace w grupach poświęcone były Duchowi Świętemu: kim On jest, jak może w nas działać oraz jak płonąć Jego ogniem miłości i dzielić się Nim z drugim człowiekiem” – wyjaśnia kleryk Patryk Wyka z WSD w Pelplinie. O działaniu Ducha Świętego przekonywali również święci przez historie swojego życia.

Ważnym elementem rekolekcji były spotkania z misjonarzami. Zebranych na modlitwie i formacji odwiedził ks. Krzysztof Mróz, który pochodzi z diecezji pelplińskiej, a obecnie pracuje w Zambii. Gościem była również pani Dominika Pruszczyńska ze wspólnoty „Domów Serca”. Świecka wolontariuszka opowiedziała o pracy w Indiach i Urugwaju oraz o przygotowaniach do kolejnej misji na Filipinach. Przykład tych rekolekcji uświadamia nam, że Kościół żyje i gromadzi przy sobie wielu młodych ludzi z różnych środowisk, którzy pragną Boga i dzielenia się z innymi Jego miłością – podsumował spotkanie ks. Jerzy Zgoda, dyrektor Dzieła Misyjnego Diecezji Pelplińskiej.

kkm Pelplin / sk pdmd

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne