Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

 

 Ponad tysiąc dzieci komunijnych razem z rodzinami i katechetami pielgrzymowało 2 czerwca do sanktuarium w Sokółce w archidiecezji białostockiej.

„Jesteście tutaj, ponieważ waszym sercem kierowało pragnienie spotkania Boga” – powiedział do małych pielgrzymów arcybiskup Tadeusz Wojda, który przewodniczył Eucharystii. Metropolita białostocki podkreślił obecność rodziców, którzy towarzyszyli dzieciom w pielgrzymce, i nawiązał do gestów solidarności, jakie dzieci podjęły z myślą o swoich rówieśnikach na całym świecie.

Msza św. była początkiem i centrum spotkania. Muzyczną oprawę modlitwy przygotował zespół dziecięcy „Winnica" z parafii archikatedralnej w Białymstoku. Podczas homilii ks. Jacek Ingielewicz zaintrygował dzieci dzbanem. Wyjaśniał im, że  jak naczynie wypełniane jest życiodajną wodą, tak Jezus może napełnić ich serca swoją obecnością. „Czyni to w każdym miejscu na świecie, gdzie sprawowana jest Eucharystia. To dar cenniejszy niż złoto i nigdy go nie zabraknie” – podsumował kapłan.

Po Mszy św. na stadionie OSIR-u Sokółki na najmłodszych czekali animatorzy zabaw i licznych atrakcji przygotowanych m.in. przez władze miasta. Nie brakowało najrozmaitszych pojazdów i zjeżdżalni. Dzieci mogły też wziąć udział w historycznej inscenizacji bitwy pod Grunwaldem, a także poznać historię Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. O misyjnym zaangażowaniu opowiedziało ognisko misyjne z Czarnej Białostockiej, której opiekunem jest p. Ryszard Krutul. W tym roku grupa przeżywa swój srebrny jubileusz.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Dyrekcji Krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych. Wiele dzieci z archidiecezji białostockiej wzięło udział w inicjatywie „Dzieci komunijne dzieciom misji”, wspierając w ten sposób swoich potrzebujących rówieśników w ramach papieskich projektów misyjnych dla dzieci do 14 roku życia.  

sk PDMD

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne