Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

 

Fundacja Polska Raoula Follereau zaprasza na XVI Festiwal Misyjny „Bóg mnie kocha”, który odbędzie się w niedzielę 17 czerwca 2018 r. w Zielonce koło Warszawy.

To święto, z którego wyrosło Misyjne Apostolstwo Niepełnosprawnych Dzieci. Zależy nam na niepełnosprawnych dzieciach i ich rodzinach z małych miasteczek i wsi. Dzieci, które mieszkają z dala od dużych miast, mają zawężone możliwości kontaktu z otoczeniem. Na festiwalu mogą spotkać ludzi z całego świata - mówi profesor Kazimierz Szałata z Fundacji Polskiej Raoula Follereau. 

Doroczne święto misjonarzy i ich dobroczyńców rozpocznie się o godz. 13.00 od Mszy św. w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej, której przewodniczyć będzie ordynariusz diecezji łuckiej na Wołyniu bp Witalij Skomarowski. Homilię wygłosi abp Henryk Hoser. Bezpośrednio po Mszy świętej organizatorzy zapraszają na  koncert na Placu Jana Pawła II z udziałem znanych artystów. Wystąpią między innymi: Maleo Reggae Rockers, Fragua, DIKANDA. Zaśpiewa też finalista ukraińskiej edycji „Mam talent” Artem Charczenko.

Będzie to kolejne, wypełnione modlitwą i wspólną, rodzinną zabawą wielkie święto misjonarzy i ich dobroczyńców. Przez cały dzień czynne będą stoiska misyjne, przy których można będzie misjonarzy. Będą animacje misyjne, gry konkursy i zabawy dla dzieci. Czynna będzie prowadzona przez harcerzy ZHR „Kawiarnia pod Żyrafą” której specjalnością jest zupa z krokodyla.

Podczas koncertu poznamy tegorocznego laureata nagrody im. Malej Ani z Zielonki przyznawanej za wybitne osiągnięcia artystyczne w propagowaniu najcenniejszych wartości kultury chrześcijańskiej wśród dzieci i młodzieży.

Wręczone też zostaną dyplomy „Darczyńca roku” w kategoriach „Budujemy studnie w Afryce” oraz „Pomoc trędowatym”.

Tegoroczny festiwal organizowany jest pod patronatem Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds Misji bp. Jerzego Mazura, biskupa diecezji Warszawsko-Praskiej bp. Romualda Kamińskiego oraz rektora UKSW ks. prof. Stanisława Dziekońskiego. 

Więcej informacji na stronie Fundacji: follereau.org

Kazimierz Szałata/ follereau.org

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne