Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

 
fot. Renata Hegmit Jarych

Podczas uroczystej gali finałowej w dniu 24 października w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Poznaniu wyłoniono zwycięzców konkursu „Mój szkolny kolega ze szkoły w Beatrix”.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Napłynęło 610 prac z 30. szkół z całej Polski. Młodzi twórcy inspirowali się postacią o. Mariana Żelazka SVD (w tym roku przypada 100. rocznica jego urodzin). W ich pracach widać było duże zaangażowanie i sporą wiedzę na temat Indii i problemów, z jakimi borykają się ich hinduscy rówieśnicy.

Laureatami w kategorii I (kl. 1-3) zostali: Kacper Banaszak ze Szkoły Podstawowej w Chwałkowie Kościelnym, Anastazja Frańska ze SP Arka w Nowym Tomyślu i Olga Nowak ze SP w Sycynie. W kategorii II (kl. 4-6) zwyciężyli: Weronika Wojciech ze SP nr 9 w Lesznie oraz Aleksander Mytkowski i Julia Galik ze SP nr 18 w Poznaniu. W trzeciej kategorii (kl. 7-8) nagrody otrzymali: Wiktoria Boniak z ZSP w Chrustowie, Zuzanna Paradowska ze SP nr 3 w Poznaniu i Maciej Kiełpiński z ZSP w Chrośnicy. Pełna lista laureatów i wyróżnionych na www.sp3poznan.pl

Hinduskim zwyczajem girlandami z kwiatów gości witali wolontariusze misyjni poznańskiej szkoły. Gali towarzyszyły dodatkowe wydarzenia: Opowieści o. Andrzeja Danilewicza SVD o Puri i szkole w Beatrix, projekcja filmu Antoniny Weber, wolontariuszki we wspólnocie Arka we Francji, koncert muzyczny w wykonaniu dzieci pod dyrekcją Mateusza Cofty oraz degustacja hinduskich przysmaków przygotowanych m.in. przez kucharzy z Nepalu.

Galę finałową prowadziła pani Katarzyna Ostrowska, wicedyrektor szkoły i współorganizatorka konkursu. Wśród gości honorowych i patronów wydarzenia byli przedstawiciele arcybiskupstwa archidiecezji poznańskiej, Departamentu Pomocy Humanitarnej KPRM i Zgromadzenia Słowa Bożego (werbistów).

Jednym z ważnych aspektów konkursu było podjęcie zagadnienia odrzucenia rówieśniczego – wyjaśniła organizatorka konkursu, pani Honorata Dzida. Już wkrótce temat ten dzieci będą kontynuować podczas przygotowań do misyjnego kolędowania dla dzieci w Rwandzie i Burundi.

Więcej na: www.werbisci.pl i www.sp3poznan.pl

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne