Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

 

Owocowa uczta i wirtualna podróż do Zambii – tak uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie zakończyli tegoroczny Tydzień Misyjny pod hasłem „Pełni Ducha i posłani”.

„Wyruszyliśmy do Zambii, kosztując po drodze owoców bogatych w witaminy i poznając owoce Ducha Świętego” – relacjonują uczestnicy warsztatów, które przygotował ks. Marcin Zawada i s. Katarzyna Kownacka. Katecheci zaprosili uczniów do wspólnego odkrywania „smaków” owoców Ducha Świętego w modlitwie, zabawie i działaniach charytatywnych, zgodnie z programem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W dniu 26 października br. przygotowali dla nich misyjne warsztaty.

Odkrywanie sensu i wartości owoców Ducha Świętego (miłości, radości, pokoju, cierpliwości, uprzejmości, dobroci, wierności, łagodności i opanowania) towarzyszyły uczniom podczas przyrządzania owocowej sałatki. Banany, winogrona, ananasy, jabłka i gruszki wzmacniały ich ciała, a lektura Pisma Świętego i duchowe treści – ducha. I tak napełnieni Duchem wyruszyli z otwartym sercem w kierunku drugiego człowieka – małej mieszkanki Zambii. Poznając ten kraj, starali się zrozumieć świat ich zambijskiej koleżanki Karoliny. Wiedza na temat warunków życia, potrzeb i marzeń mieszkających tam dzieci pomogła im otworzyć się na pełną szacunku i radości „wymianę darów”. Uczestnicy warsztatów napisali list do dziewczynki z Zambii i przygotowali zestaw nasion marchwi, cebuli, pomidora, słonecznika, kalarepy, buraków i kalafiora. W taki oto sposób mali misjonarze, rozsmakowani w owocach Ducha Świętego i owocach Ziemi, chcą dzielić się tym wszystkim z rówieśnikami na całym świecie.

„O Janie Pawle II mówiono, że stał się wszystkim dla wszystkich przez bycie z ludźmi i wśród ludzi”. Zambia jest daleko, ale serca dzieci biją tak samo i to samo znaczą słowa przyjaźń, miłość i pokój” – podsumowuje ks. Marcin Zawada.

AS/PDM

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne