Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Jesienne rekolekcje misyjne dla dzieci i młodzieży w Pelplinie przyciągnęły ponad 170 osób. Spotkanie zorganizowali klerycy z Koła Misyjnego WSD.

 

 Jesienne rekolekcje misyjne dla dzieci i młodzieży w Pelplinie przyciągnęły ponad 170 osób. Spotkanie zorganizowali klerycy z Koła Misyjnego WSD.

 

 Przez trzy dni (23-25 listopada br.) młodzi ludzie wspólnie się modlili, rozważali słowo Boże i budowali wspólnotę przez zabawę i twórczość. Towarzyszyło im hasło: „Kto ty jesteś? Polak mały!”. Podczas rekolekcji przybliżyliśmy sobie historię naszej Ojczyzny, a zwłaszcza jedno konkretne wydarzenie, którym było odzyskanie przez Polskę niepodległości – wyjaśnił kleryk Patryk, jeden z organizatorów wydarzenia. – Skupiliśmy się także na słowach św. Pawła, które mówią o tym, że nasza ojczyzna jest w niebie, a my wspólnie stwierdziliśmy, że chcemy kiedyś w niej zamieszkać – dodaje.

Uczestnicy rekolekcji poznawali także postaci świętych polskich misjonarzy: Jana Pawła II, Maksymiliana Kolbego, Zbigniewa Strzałkowskiego, Michała Tomaszka i Marię Ledóchowską. Inicjatywa wspólnych rekolekcji misyjnych dla grup misyjnych z całej diecezji powstała kilka lat temu. Dwa razy w roku – jesienią i wiosną – gromadzi kilkaset dzieci, młodzieży i opiekunów. Spotkania te są okazją do integracji środowiska, odnawiania misyjnego zapału, bliższego przyjrzenia się aktualnym sprawom misji, a także dzielenia się doświadczeniem i kreatywnymi pomysłami w działaniu na „misyjnym zapleczu”. Cieszymy się z tak licznego zainteresowania naszymi rekolekcjami i już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się wiosną – podkreśla ksiądz Jerzy Zgoda, dyrektor PDM w diecezji pelplińskiej.

as/pdmd

Zdjęcia: Koło Misyjne WSD Pelplin

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne