Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

 
fot. Marta Titaniec, Liban

Blisko trzysta tysięcy dzieci otoczonych opieką w 118. projektach prowadzonych przez misjonarzy, zgromadzenia zakonne i parafie na terenach misyjnych w 13. krajach świata – to ostateczny rezultat ubiegłorocznych kolędników misyjnych oraz  zaangażowania dzieci w Polsce.

W ubiegłym roku polskie dzieci przekazały do Papieskiego Dzieła Misyjnego rekordową sumę ponad dwóch i pół miliona złotych na pomoc swoim potrzebującym rówieśnikom  w krajach misyjnych. Były to ich osobiste wyrzeczenia gromadzone w „misyjnej skarbonce” w ciągu całego roku, a także dar z okazji I Komunii Świętej oraz ofiary zebrane przez kolędników misyjnych na przełomie roku 2017/2018.

Zgodnie ze wskazaniami Stolicy Apostolskiej znaczna część tych środków (ponad pięćset tysięcy dolarów) w pierwszej kolejności trafiła do dzieci w Libanie, Syrii, Nigerii, RPA, Zimbabwe, Kolumbii, Indiach, Nepalu i na Sri Lance. To pomogło w realizacji 101 projektów w dziedzinie edukacji, ochrony życia i formacji chrześcijańskiej dla dzieci do 14. roku życia w placówkach misyjnych w tych krajach.

Dzięki pozostałym środkom pomoc mogły otrzymać dzieci w ramach siedemnastu kolejnych projektów w Kenii, Zambii, Kolumbii, Bangladeszu, Indiach i Myanmarze  

Dzięki zaangażowaniu polskich dzieci pomoc w edukacji, ochronie życia i formacji chrześcijańskiej otrzymali w roku 2018 ich rówieśnicy w 13. krajach świata (118 projektów).

as/pdmd

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne