Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Ponad 200 dzieci przyjechało do Kielc, by opowiedzieć o swoim kolędowaniu misyjnym.

W gościnnym Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach spotkały się dzieci z diecezji kieleckiej. Witał je serdecznie organizator spotkania ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor PDM diecezji Kieleckiej.  

Choć ferie zimowe już się dla nich rozpoczęły, ci najmłodsi i najdzielniejsi misjonarze kieleccy nie zawiedli! Przybyli nawet z odległych miejsc diecezji, aby wspólnie podziękować Panu Bogu za owoce kolędowania i cieszyć się sobą nawzajem. Za ich misyjne zaangażowanie i świadectwo wiary podziękował im szczególnie bp. Andrzej Kaleta.  

"Misjonarz dzieli się skarbem wiary – powiedział Biskup do dzieci w homilii podczas Mszy świętej. – Wy o tym dobrze wiecie, bo należycie do Papieskiego Dzieła Misyjnego, jesteście kolędnikami misyjnymi. W ten sposób realizujecie misyjny nakaz Jezusa".

Kieleccy mali misjonarze nie zamknęli oczu i uszu na głód i cierpienia swoich rówieśników w Burundi i Rwandzie. Dlatego z wielką starannością przygotowywali tegoroczną scenkę, stroje i rekwizyty. Za to wszystko w imieniu misjonarzy oraz burundyjskich i rwandyjskich dzieci podziękowała im p. Anna Sobiech z sekretariatu krajowego PDMD.

Dzieci pokazały, na jak wiele sposobów mogą dzielić się skarbem wiary – słowem, kolędą, uśmiechem, życzliwym spojrzeniem i błogosławieństwem, a także przez symboliczne stroje i rekwizyty. Jednym z takich znaków jest gwiazda, a na niej pięć kolorów oznaczających kontynenty. Niezwykle ważny jest również dar modlitwy w ich intencjach. To wszystko jest znakiem ich solidarności ze wszystkimi dziećmi świata.

W tegorocznym konkursie na najpiękniejszą gwiazdę kolędniczą zwyciężyły dzieci z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Cierchach.

Zaangażowanie "małych misjonarzy" diecezji kieleckiej zasługuje na wielki podziw. Ich ofiarność dla rówieśników w krajach misyjnych jest największa w Polsce. Dzięki takim misjonarzom jak oni w ponad 13 krajach świata dokonują się „małe cuda” dla tysięcy dzieci.

Papieskie Dzieło Misyjne to wspaniałe przedsięwzięcie dla dzieci, które w ten sposób w. Śpieszą z pomocą duchową, modlitewną i materialną swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. Jestem pełen podziwu dla ich ogromnego zaangażowania - powiedział ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor PDM diecezji kieleckiej.

as/pdmd

 

Zobacz również: Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych Radio eM

 

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne