Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

 
fot. Katolickie Radio Zamość 

W piątek 25 stycznia w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Buśnie kolędnicy misyjni diecezji zamojsko-lubaczowskiej wspólnie zakończyli tegoroczne przedsięwzięcie dla dzieci z Burundi i Rwandy. 

Na tegoroczne podsumowanie kolędowania misyjnego do Buśna przybyły grupy dzieci i młodzieży wraz z duszpasterzami, katechetami i animatorami z różnych stron diecezji. Wydarzenie rozpoczęło się Eucharystią, której przewodniczył bp Marian Rojek. W homilii biskup podkreślił, że takie wydarzenia są doskonałą formą ewangelizacji i misyjnego zaangażowania.

Po Eucharystii dzieci spotkały się z misjonarzem ks. Arturem Schodzińskim pracującym w Patagonii. Wzięły także udział w konkursie wiedzy na temat Rwandy i Burundi, a jedna z uczestniczek spotkania opowiedziała o tym jak wyglądało kolędowanie misyjne w jej parafii.

- Kolędowanie misyjne to piękne dzieło, które z roku na rok się rozrasta i powiększa – powiedział do zebranych ks. Andrzej Łuszcz, dyrektor PDM diecezji zamojsko-lubaczowskiej, dziękując wszystkim zaangażowanym za udział w tej inicjatywie.

Świętowanie zakończyło się atrakcjami w postaci kuligu i poczęstunku (pieczone na ognisku kiełbaski i bigos).

Relacji z wydarzenia można posłuchać na antenie Katolickiego Radia Zamość 90,1FM

Galerię zdjęć z wydarzenia można obejrzeć na stronie internetowej www.radiozamosc.pl

 

Za: Ewa Michalska, Katolickie Radio Zamość

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne