Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

 

Oto jest! Kolejny numer ŚWIATA MISYJNEGO poświęcony KRÓLESTWU MAROKA, które w marcu odwiedzi papież Franciszek.

Z mieszkańcami Maroka papież spotka się 30 i 31 marca w Rabat i Casablance. W trzydziestomilionowej społeczności tego kraju chrześcijan jest niecałe pół procenta. Jak wygląda życie tak małej wspólnoty katolików wśród muzułmanów? W Świecie Misyjnym dzielą się tym doświadczeniem franciszkanie, którzy cieszą się szacunkiem i przyjaźnią Marokańczyków. 

Drugi numer „Świata Misyjnego” 2019 pozwoli młodym czytelnikom zainteresowanym życiem Kościoła w świecie spojrzeć na Maroko okiem o. Symeona Stachery OFM i s. Katarzyny Sikorskiej FMM, a także mieszkających tam dzieci.

Warto również sprawdzić swoją wiedzę na temat tego kraju poprzez lekturę lekkich, ciekawych i zabawnych artykułów, które m.in. odpowiedzą na pytania:  Ile kilometrów dzieli Maroko od Europy, jak witają się mieszkańcy Maroka, o czym marzą marokańskie dzieci, co robią kozy na drzewach oraz jak wygląda żmija rogata…

Dodatkowo w tym numerze sekretariat krajowy PDMD przygotował dla czytelników kilka niespodzianek np. „PŁYWAJĄCA” DROGA KRZYŻOWA z obrazkami i „Wiedza w pigułce” na temat NADZWYCZAJNEGO MIESIĄCA MISYJNEGO, który papież Franciszek ogłosił dla wszystkich parafii świata.

Kup już dziś! Kupując u nas wspierasz misje!

as/pdm

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne