Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Wpadają w ucho, ożywiają ciało i umysł, wywołują dobry nastrój, zapraszają do refleksji, inspirują i motywują do działania, zapisują się w pamięci, poruszają serce – tak właśnie działają piosenki.

  

Wpadają w ucho, ożywiają ciało i umysł, wywołują dobry nastrój, zapraszają do refleksji,  inspirują i motywują do działania, zapisują się w pamięci, poruszają serce –  tak właśnie działają piosenki. Z tego powodu dzieci ze 134 krajów świata z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego postanowiły „wyśpiewać” swój zapał do misji. Dzięki temu powstanie niesamowicie bogaty zbiór piosenek do misyjnej animacji.

Metoda animacji i nauki przez piosenkę jest znana nie od dziś, lecz dzięki konkursowi dzieci z całego świata będą mogły wymienić się przeogromnym bogactwem duchowych owoców misyjnego zaangażowania, ucząc się języków, rytmów i melodii od rówieśników z innych kultur i szerokości geograficznych.

To dobra okazja, abyśmy i my, zanim rozpoczniemy przygodę z piosenkami dzieci z innych krajów świata, poznali prace naszych utalentowanych „małych misjonarzy” z różnych części Polski.

Oto pierwsza piosenka konkursowa z serii „Ochrzczeni i posłani”, przygotowana przez ognisko misyjne „Iskierki Bożego Miłosierdzia”, działające w Szkole Podstawowej nr 3 w Zielonce przy parafii Świętego Jerzego.

Dzieci i młodzież z Zielonki regularnie uczestniczy w formacyjnych spotkaniach i inicjatywach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Od kilku lat, pod opieką s. Gabrieli Chodzińskiej OP (byłej misjonarki w Boliwii), tworzą fantastyczne programy artystyczne z okazji Niedzieli Misyjnej i Tygodnia Misyjnego oraz Misyjnego Dnia Dzieci (6 stycznia). Przygotowują także inscenizacje, rekolekcje i nabożeństwa zachęcające do modlitwy za misje w duchu PDMD w Adwencie, okresie Bożego Narodzenia i Wielkiego Postu. Ich ulubioną aktywizacją są kolędnicy misyjni. A ich pomysłowe stroje i dekoracje, tworzone na różne okazje, żywo pobudzają wyobraźnię widzów i przenoszą ich w świat dzieci, na których problemy i troski zbyt często zamykają oczy i serca.

Koło Misyjne „Iskierki Bożego Miłosierdzia” z Parafii św. Jerzego i Szkoły Podstawowej nr 3 w Zielonce z piosenką "Ochrzczeni i posłani". 

Piosenka "Ochrzczeni i posłani w wykonaniu uczniów SP 3 w Zielonce

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne