Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Ochrzczony i posłany otwarte serce ma. Niech miłość i pokój ogarną świat” – śpiewają dziewczęta z ogniska misyjnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży. To utwór kolejnych finalistów polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci pt. "Wyśpiewać misje”.

  

Wykonawcy piosenki działają w ognisku „Serduszka Maryi” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży, które przez wiele lat prowadziła s. Małgorzata Szyszka. Jest to jedna z najprężniej działających grup PDMD w Polsce. Misje śpiewają im w duszy od dawna, a animacja misyjna to ich żywioł.

Z prawdziwie misyjnym zapałem wyśpiewali już niejedną piosenkę, ubogacając tym samym niezliczone spotkania, liturgie Mszy św., nabożeństwa i kongresy. Systematycznie uczestniczyli w formacji według ogólnopolskiego programu PDMD, przedstawiali programy artystyczne, jasełka i inne inscenizacje o tematyce misyjnej. W swoim środowisku zainicjowali Światową Dziecięcą Eucharystyczną Godzinę Świętą, Kolędników Misyjnych, Misyjny Dzień Dzieci, misyjny różaniec w diecezjalnej rozgłośni radiowej oraz rekolekcje misyjne w czasie Adwentu i Wielkiego Postu. Jako jedni z pierwszych podjęli akcję „Makulatura na misje”. Finansowo wspierali zarówno fundusz solidarności PDMD, jak i placówki polskich misjonarzy. Z niezwykłym entuzjazmem zgłaszali się do wszelkich nowych inicjatyw i propozycji Sekretariatu Krajowego PDMD. Gratulujemy!

POSŁUCHAJ PIOSENKI

Nagranie oryginalne KLIKNIJ TUTAJ (kanał YT PDMD) 

Nagranie z animacją TUTAJ (kanał YT PDMD) 

Pobierz pdf z tekstem 

 

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne