Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

W najbliższą sobotę 26 października w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie odbędzie się II ARCHIDIECEZJALNY KONGRES MISYJNY DZIECI W SZCZECINIE.

 

 

Kongres będzie zwieńczeniem i podsumowaniem Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, którzy młodzi przeżywali w swoich szkołach i parafiach - informują organizatorzy. Do hasła „OCHRZCZENI I POSŁANI" dopisali: "TAŃCZĄCY I ROZŚPIEWANI”, by podkreślić radosny charakter spotkania. Organizatorzy proszą zatem, by każda grupa dzieci przygotowała krótką 1-2 minutową autoprezentację, w formie wierszyka, piosenki itp. Mile widziane stroje lub koszulki misyjne oraz instrumenty muzyczne. W programie przewidziany jest mini-kiermasz i wspólne wykonanie hymnu PDMD.

 Wśród zaproszonych gości są s. Grace, felicjanka z Kenii oraz S. Consolata – Polka, ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, posługująca aktualnie w Kamerunie. Najważniejszym jednak punktem misyjnego wydarzenia, będzie Eucharystia, podczas której złożymy Bogu dziękczynienie za Misyjne Dzieło Kościoła, prosząc o nowe powołania do pracy na misjach - zapowiadają.

Serdecznie zapraszamy i polecamy, i ogarniamy modlitwą przygotowania!

 

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne