Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

 

„Ochrzczeni i posłani”, którzy nabrali NADZWYCZAJNEJ mocy w NADZWYCZAJNYM MIESIĄCU MISYJNYM, w listopadzie nie tracą pary! Po balach z okazji Wszystkich Świętych przygotowują się do Kolędników Misyjnych. Warto jednak jeszcze raz zachwycić się owocami nadzwyczajnego miesiąca, bo to skarbnica pomysłów i motywujących treści. Dzielimy się zatem nadesłanymi przez Was relacjami:

JABŁONOWO POMORSKIE, DIECEZJA TORUŃSKA

Parafia pw. Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim od wielu lat działa prężnie dla misji na różnych obszarach. To tutaj od 2016 r. odbywają się Diecezjalne Spotkania Kolędników Misyjnych. Tu każdego roku ponad dwadzieścia grup kolędniczych niesie Dobrą Nowinę do mieszkańców parafii. I to właśnie jedna z tych grup 18 grudnia ub.r. została zaproszona do Sekretariatu Episkopatu Polski na konferencję prasową – zorganizowaną przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci oraz Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski – dotyczącą misyjnego kolędowania.

W roku 2019 proboszcz parafii ks. dr Grzegorz Tworzewski zaprosił do współpracy p. Justynę Prajs, dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, oraz p. Annę Berent, dyrektora miejscowej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego, w stworzeniu musicalu misyjnego. I w ten oto sposób powstał musical pt. „Dzieci misji”. Na potrzeby spektaklu p. Justyna Prajs wykorzystała znane przeboje muzyki europejskiej, do których napisała słowa. Choreografię przygotowała p. Barbara Czachor, a kostiumy p. Marlena Smaga-Byrwa. Musical „Dzieci misji” wystawiono 5 października podczas spotkania misyjnego w Działdowie – dla dzieci w kościele pw. Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika, a dla dorosłych w kościele pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej. Dwa tygodnie później musical dwukrotnie wystawiono w Chełmnie w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i parafii pw. Świętego Józefa. W Niedzielę Misyjną spektakl oklaskiwali licznie zebrani w kościele pw. Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim jego mieszkańcy. Było to wielkie wydarzenie nie tylko w parafii pw. Chrystusa Króla, ale także w całej diecezji. Z pewnością zadecydowała o tym wyjątkowa forma spektaklu – śpiew połączony z tańcem i grą aktorską jest trudny, ale jednocześnie robi ogromne wrażenie na widzach. Nie dziwi więc nikogo, że „Dzieci Misji” były oklaskiwane na stojąco.

oprac. na podstawie artykułu p. Justyny Prajs  

 

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne