Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Zakończyliśmy już akcję Kolędników Misyjnych dla Amazonii, czyli projekt roku 2019/2020. Serdecznie dziękujemy każdemu i każdej z Was za trud organizacji i wielkie zaangażowanie.

Wiemy,  że w kolędowanie włączyło się wielu rodziców, dziadków, katechetów, sióstr zakonnych, księży wikariuszy i proboszczów. Były uroczyste posłania w parafiach, misyjna oprawa Mszy Świętych dla dzieci, katechezy o Amazonii w szkołach, nauka kolęd, szycie strojów i dużo innych działań, żeby tylko nasi kolędnicy wypadli jak najpiękniej, ale przede wszystkim, żeby pomogli dzieciom w Amazonii.

Kolędowaliście w parafiach, szkołach, szpitalach, domach opieki. Czasem dwadzieścia grup z jednej parafii, czasem po jednej. Wiemy o grupach, które z wielkim zaangażowaniem prowadziły emerytowane panie nauczycielki, wiemy też o jednej z rodzin, w której rodzice kolędowali ze swoimi dziećmi. Dla dzieci Amazonii kolędowali również nieco już wyrośnięci, ale wciąż „uczniowie” z WSD w Gnieźnie. Nawet w Holandii byli kolędnicy misyjni dzięki nauczycielom i rodzicom z polskiej szkoły w Tilburgu.

Ile projektów zostanie zrealizowanych z Waszych ofiar, będziemy mogli napisać dopiero we wrześniu, ale już dzisiaj wiemy, że dla dzieci Amazonii zebraliście 1 489 190, 14 zł. Takie dane otrzymaliśmy z naszej księgowości na podstawie Waszych wpłat. Cała ta kwota będzie przekazana do watykańskiej Kongregacji Ewangelizacji Narodów, która wykorzysta te fundusze na wsparcie dzieci w Amazonii. 

Na podstawie ankiet przysłanych do nas do 20 lutego br. wyliczyliśmy, że było 417 grup kolędniczych, kolędowało 2591 dzieci – pod opieką 536 osób dorosłych – które odwiedziły z Ewangelią i kolędą około 14 318 rodzin! Wow! Gratulacje! Wyobrażacie sobie, ile osób dzięki Wam ponownie usłyszało o narodzeniu Pana Jezusa i trudnej sytuacji amazońskich dzieci! Jesteście wspaniali!

Docierają do nas informacje „z terenu”, że tak naprawdę było Was dwa, a nawet trzy razy więcej, jednak w naszych statystykach możemy opierać się jedynie na danych, które od Was otrzymujemy. Nie możemy być wszędzie i pozostaje zaufać przysłanym do nas ankietom. Zachęcamy Was zatem z całego serca, żebyście w przyszłym roku przysłali nam informacje o swoim kolędowaniu. Do tak wielu godzin przygotowań i organizacji „doliczcie” jeszcze do całej akcji te pół godzinki na wypełnienie ankiety, wybranie kilku zdjęć i przysłanie do naszego Sekretariatu Krajowego PDMD. Jesteśmy wciąż spragnieni wiadomości od Was, a nasze archiwum jest ciągle nienasycone.

Już dzisiaj możemy zapowiedzieć, że Kolędnicy Misyjni 2020/2021 będą pomagać masajskim dzieciom! Pierwsze pomysły i przygotowania już za nami!

Grupy kolędników, które przysłały nam zdjęcia z kolędowania wraz ze zgodą na ich publikację, prezentujemy w każdy wtorek i piątek na naszym profilu FB! Zapraszamy!

mj/PDMD

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne