Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

    Wiemy, że grupy kolędników misyjnych z niecierpliwością czekały na rozstrzygnięcie ostatniego konkursu kolędniczego PDMD. Niestety koronawirus zmusił organizatorów do przedłużenia terminów zarówno przysyłania prac, jak i zwołania komisji konkursowej, wyłonienia laureatów oraz przyznania nagród. Na szczęście wreszcie się udało i konkurs został rozstrzygnięty!

Jak co roku nasi kolędnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością. Włożyli wiele serca i starań w wykonanie pięknych, plastycznych relacji ze swojego kolędowania.

 

Do dnia 30 września br. do naszego Sekretariatu Krajowego PDMD wpłynęło 117 relacji z kolędowania. Spośród tych, które spełniały warunki konkursowego regulaminu, do ścisłego finału przeszło 7 prac, po jednej z diecezji krakowskiej, poznańskiej, warszawsko-praskiej, lubelskiej, radomskiej, kieleckiej i sandomierskiej.

Jury, które z zachowaniem wszystkich norm sanitarnych zebrało się częściowo w siedzibie Dyrekcji Krajowej PDM w Warszawie, częściowo zaś on - line w dniu 14 października, wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce: Kolędnicy misyjni ze SP im. Stefana Żeromskiego w CHMIELNIKU, pod opieką s. Konstancji Piskor i p. Marzeny Kaszy (227 punktów).

II miejsce: Kolędnicy misyjni z par. pw. św. Jerzego i SP nr 3 w Zielonce, pod opieką s. Gabrieli Chodzińskiej OP (187 punktów).

III miejsce: Kolędnicy misyjni z par. pw. Wniebowzięcia NMP i Zespołu Szkół w Raniżowie, pod opieką p. Katarzyny Kołodziej (178 punktów).

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy. Nagrody i dyplomy zostaną rozesłane pocztą do wszystkich szkół i parafii uczestniczących w konkursie. 

Już teraz zapraszamy do udziału w tegorocznym konkursie pt. Nasze Kolędowanie Misyjne Maasajskim Dzieciom. Szczegóły już wkrótce!

 mj/PDM

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne