Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

JA JESTEM DROGĄ PRAWDĄ I ŻYCIEM - STYCZEŃ 2021

Zaczęliśmy rok 2021, a wraz z nim kolejny miesiąc naszej misyjnej formacji i przygotowania do Misyjnego Synodu Dzieci. Zobaczcie, co przed nami w styczniu!

TEMAT: JEZUS jest PRAWDĄ. SŁUCHAJ GO!

TREŚCI: MOC SŁOWA BOŻEGO

 

Fragment scenariusza:

Bóg kieruje słowo do wszystkich: obojętnych i zaangażowanych, kochających Go i tych, którzy o Nim nie myślą i nie pamiętają. To dlatego posyła misjonarzy aż na krańce świata, aby zanieśli Jego słowa do wszystkich ludów. To dlatego posłał nas z Dobrą Nowiną o narodzeniu swego Syna w trakcie kolędy misyjnej. To dlatego co niedzielę i przez cały tydzień możemy słuchać Jego słów podczas Liturgii Słowa i za każdym razem, gdy otwieramy Pismo Święte podczas modlitwy. Bóg bardzo liczy na to, że wpuścimy Jego słowo do naszych serc. Że je rozważymy, tzn. przemodlimy, przemyślimy i że ono coś zmieni w naszym życiu, czego przykładem jest wspomniany w Ewangelii „plon stokrotny”, na który On ma nadzieję w naszym życiu. Chcemy poznać moc Bożego Słowa. (s. Katarzyna Murawska, Misyjne Materiały Formacyjne dla dzieci 2020/2021).

W styczniu poznamy moc i wagę słów. Nauczymy się słuchać słowa Bożego i dowiemy się, jak i gdzie Pan Bóg sieje swoje słowo. Poznamy również różne sposoby porozumiewania się, np. poprzez bębny albo znaki języka miganego. Pan Krzysztof, nasz ekspert tego miesiąca i grafik z PDM, opowie, jak można przekazywać informacje i co przeszkadza w słuchaniu i rozumieniu. Zaproponuje też konkretne ćwiczenie modlitewnego słuchania.

„Okiem na świat” zajrzymy do Ziemi Świętej, w której urodził się Pan Jezus.

Zobaczymy, jak   mali mieszkańcy tego kraju przeżywają w Uroczystość Objawienia Pańskiego Misyjny Dzień Dzieci. 

Przecież 6 stycznia to Wasz dzień! Dzień małych misjonarzy! Dziękujemy, że jesteście i działacie dla misji. Jesteście naprawdę wspaniali!

mj/pdm

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne