Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Okres Bożego Narodzenia kończy się w liturgii Kościoła niedzielą Chrztu Pańskiego. Jednak w polskiej tradycji nie żegnamy się jeszcze z bożonarodzeniowymi dekoracjami, nie przestajemy śpiewać kolęd, a gdyby nie pandemia, moglibyśmy na ulicach naszych miejscowości spotkać chodzących z gwiazdą kolędników. Takie radosne kolędowanie, czyli dzielenie się Dobrą Nowiną o przyjściu Pana Jezusa na świat, trwa aż do 2 lutego. Cieszymy się, że mamy taką tradycję!

 

Akcja Kolędników Misyjnych narodziła się właśnie z tradycyjnego ludowego kolędowania.

Dlatego ogłaszamy wszem i wobec, że tegoroczne kolędowanie cyfrowe (i nie tylko!) przedłużamy jeszcze o dwa tygodnie! Jeśli nie zdążyłeś poznać naszych tegorocznych bohaterów – małych Masajów i ich rówieśników w Polsce, czyli Kolędników Misyjnych, możesz to jeszcze zrobić! Może w czasie ferii uda się przygotować masajską i kolędniczą scenkę, którą opublikujecie w mediach społecznościowych szkoły albo parafii? Wiele dzieciaków ze swoimi opiekunami już tak zrobiło. Przez kolejne dwa tygodnie możecie podziwiać ich starania, śledząc profile i fanpage FB PDMD oraz portal KATOLIK WSPIERA. Dziękujemy, że tutaj do nas zaglądacie!

A może po feriach uda się wrócić do szkoły i przygotować coś „na żywo”? Nie zniechęcajcie się. Bądźcie z nami! Zgodnie z tradycją kolędujemy dalej!

Zobaczcie dlaczego warto kolędować!

WARTO KOLĘDOWAĆ, BO...

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne