Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

„Idzie luty, szykuj buty” – takie przysłowie często  powtarzała moja babcia. Dzisiaj też mamy trochę mrozu i sporo śniegu dookoła. W tym „ mroźnym i zimowym” miesiącu naszej formacji PDMD dowiecie się, dlaczego śnieg i lód topią się pod wpływem soli, a także  jak najlepiej stopić „lód” naszego serca. Bądźcie więc z nami!

TEMAT: JEZUS jest PRAWDĄ. DZIĘKUJ!

TREŚCI: MIŁOSIERDZIE I WDZIĘCZNOŚĆ

 

Fragment scenariusza:

„Nie chcemy być okłamywani, oszukiwani, bo sami bardzo źle się czujemy, kiedy skłamiemy. Od prawdy zależy nasze szczęście, relacje z innymi osobami, a także osiągnięcia w nauce i przyszłość. Jezus Prawdą nazwał samego siebie. Na Nim możemy się oprzeć jak na stabilnej skale, Jemu możemy całkowicie zaufać. (…)

Jezus przekazał uczniom najważniejszą prawdę o Bogu. Ta prawda brzmi: Bóg jest Miłością! Jeśli w swoim życiu szukamy prawdy, to Jezus wskazuje tylko tę jedną drogę jej poznania – przez miłość i przebaczenie. Nie znamy przecież serca drugiego człowieka tak, jak zna je Pan Bóg! Tylko Bóg je zna i może sądzić. My zaś, gdy w swoim sercu pozwalamy zwyciężać miłości – zbliżamy się do Jezusa- Prawdy. (…) Życie nie jest „czarne” ani „białe”, przeplata się w nim dobro i zło, wydarzenia radosne i smutne, którym towarzyszą różne stany emocjonalne. Tak dzieje się również w przyrodzie, o czym opowie nam dzisiejszy ekspert.

(Anna Sobiech, Misyjne Materiały Formacyjne dla dzieci 2020/2021)

W lutym zazwyczaj jest dużo mrozu. Jeśli jest śnieg i mróz na dworze, to można radośnie spędzać czas na sankach i robić na śniegu „anioły”. Gorzej jest, jeśli lód i chłód zagoszczą w naszych sercach… Wtedy trzeba jak najszybciej poprosić Pana Jezusa, aby nam pomógł je stopić. A pomogą w tym MIŁOSIERDZIE I WDZIĘCZNOŚĆ. W tym miesiącu naszej formacji, biorąc przykład z biblijnego uzdrowionego człowieka, będziemy uczyć się DZIĘKOWAĆ i wprowadzać w życie MIŁOŚĆ MIŁOSIERNĄ. Bez niej nasze życie nie ma smaku, podobnie jak nie mają go zupełnie potrawy bez soli. Pan Tomasz Rożek wytłumaczy nam, dlaczego sól ma taką wspaniałą zdolność topienia lodu, a dzieciaki z IAM (Infancia y Adolescencia Misionera), czyli z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w Argentynie i Paragwaju opowiedzą, jak one praktykują miłosierdzie w swojej pomocy misjonarzom i potrzebującym rówieśnikom.

 

Luty przed nami, zatem wyruszamy!

mj/pdm

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne