Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Módlmy się razem z Papieżem...

W lutym módlmy się za kobiety, które są ofiarami przemocy, aby społeczeństwo brało je w obronę, otaczało troską i wspierało w cierpieniach.

Paula żyje teraz przygotowaniami do matury, ale ostatnio jej głowę zaprząta jeszcze inna sprawa. Dowiedziała się bowiem, że Michalina, jej przyjaciółka, tuż po maturze wyjeżdża za granicę. Jej mama otrzymała tam świetną propozycję pracy, ale pod warunkiem, że natychmiast ją podejmie, a córka do niej dojedzie zaraz po maturze. Michalina urodziła się we Włoszech. Kiedy miała roczek, wróciła z mamą do Polski. Mama i córka są ze sobą bardzo związane, ponieważ zawsze były tylko we dwie. O tacie Michalina niewiele wie. Podobno nie był dobry dla jej mamy i dlatego się rozstali. Teraz mama pracuje w fundacji, która pomaga kobietom uciekającym przed przemocą domową. Fundacja właśnie otwiera nowy oddział w sąsiednim kraju i stąd ta propozycja dla mamy.

Temat przemocy jest Pauli obcy. Wie o niej, oczywiście, z filmów i wiadomości. Czasem też coś mama opowiada o pobitych kobietach, które trafiają do jej szpitala. Dziewczyna nie może zrozumieć, dlaczego ktoś wyrządza krzywdę drugiemu. Sama jest wdzięczna Panu Bogu, że jej życie jest bezpieczne i bez większych trosk. Chciałaby jakoś wspierać te krzywdzone kobiety, dlatego postanowiła poszukać informacji na ten temat. Wieczorem zaś pomodliła się w ich intencji, a także za swoją przyjaciółkę i jej mamę.

W lutym módlmy się za kobiety, które są ofiarami przemocy, aby społeczeństwo brało je w obronę, otaczało troską i wspierało w cierpieniach.

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne