Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w VIII edycji Konkursu Plastycznego Gdy myślę misje…”. Tegoroczne hasło brzmi: „Misje czasu pandemii”.

 Głównym celem Konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży faktu, że nawet w tak trudnej sytuacji jak pandemia koronawirusa, misjonarze i misjonarki dalej głoszą Ewangelię i nie opuszczają ludzi wśród których pracują. Niestrudzenie, choć często w zmienionej formie, posługują na wszystkich kontynentach świata, bo jest to misją Kościoła. Czynią to zawsze odpowiedzialnie z zachowaniem ogólnych zasad bezpieczeństwa, które mają uchronić od zarażenia ich samych oraz ludzi wśród, których pracują.

Organizatorzy pragną również uwrażliwić uczestników tegorocznego Konkursu na niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą pandemia koronawirusa. Chcą tym samym zaszczepić w umysłach młodych ludzi trzy podstawowe zasady które, mają uchronić człowieka od Covid – 19 to jest: dystans, dezynfekcja i maseczka.

Konkurs trwa od 1 lutego do 3 kwietnia 2021 roku. Jeżeli obecna, niepokojąca sytuacja związana z pandemią koronawirusa ulegnie poprawie i będzie to możliwe, uroczyste ogłoszenie wyników konkursu zaplanowane jest na sobotę 22 maja 2021 roku w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie na Warmii, o czym poinformujemy na stronie internetowej 2 tygodnie przed rozstrzygnięciem konkursu.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można znaleźć na stronie: http://www.muzeumpieniezno.pl/konkurs-plastyczny/    

 o. Wiesław Dudar SVD

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne