Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

W kwietniu radujemy się ze zmartwychwstania Pana Jezusa i wkraczamy w trzeci „etap: naszej formacji. Wiemy już, że Jezus jest DROGĄ I PRAWDĄ, a teraz będziemy poznawać Go jako ŻYCIE.

JEZUS jest ŻYCIEM. ZWYCIĘŻAJ!

TREŚCI: JEZUS OBDAROWUJE NOWYM ŻYCIEM.

Zobaczcie, co dla Was mamy! smile

 

Fragment scenariusza:

 Jezus ma moc, by dawać i przywracać życie. Poprzez swoje zmartwychwstanie ukazał, że jest Panem życia i śmierci. Już teraz umacnia w nas życie, gdy daje nam swoje słowo, podtrzymuje je przez sakramenty, zwłaszcza teraz, w czasie paschalnym (okresie wielkanocnym), a kiedy przyjdzie odpowiedni czas, wszyscy ludzie zmartwychwstaną jak Jezus. Podobnie jak Łazarz jesteśmy Jezusowymi przyjaciółmi, których bardzo miłuje. […] Jeśli zaprosimy Pana Jezusa do naszego życia i pozwolimy Mu działać, to On będzie wszystko ożywiał, porządkował i nieustannie dawał nam moc, by dobrze „wypełnić” nasze obowiązki, naszą misję. Przypomnijmy sobie Ewangelię: Jezus ożywia umarłych. Łazarz umarł, nie było go, a On przywrócił mu życie. (ks. Maciej Będziński, Misyjne Materiały Formacyjne dla dzieci 2020/2021).

Jezus ma moc dawania i przywracania życia. Ma moc ożywiania również tego, co robimy. Wypełnia sobą nasze życie i to kim jesteśmy, jest przy nas nieustannie obecny. W tym miesiącu postarajmy się  żyć pełnią Bożego życia. Nie poddawajmy się trudnościom, Pan Jezus jest i zwycięża!

Bierzmy przykład z ośmioletniego Daniela, chłopca z Sudanu Południowego, który musiał uciekać ze swojego kraju. Mieszka teraz w obozie dla uchodźców w Ugandzie i mimo tak trudnej sytuacji bardzo chce się uczyć, i należy też do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Ksiądz Piotr Woszczyk opowie nam, jak „żyć prawdziwie dla Boga”, odkrywać swoje pasje i talenty, a później realizować je i służyć nimi Panu Bogu, Kościołowi i ludziom. Ksiądz Piotr wie, co mówi. Jest nie tylko pełnym pasji i zaangażowania KSIĘDZEM, ale też WOJSKOWYM, SPADOCHRONIARZEM i absolwentem MEDYCYNY POLA WALKI.

W tym miesiącu postaramy się także „ożywić” nasze przygotowanie do Misyjnego Synodu Dzieci. A to dzięki pięknemu i kolorowemu synodalnemu LOGO, które poznamy dokładnie we wszystkich jego elementach.

Bądźcie z nami, bo będzie się działo!

mj/pdm

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne