Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Niektórzy z Was przygotowują się już do I Komunii Świętej. Po niej nastąpi Biały Tydzień i jego misyjny dzień. Ubiegłoroczna pandemia i związane z nią obostrzenia utrudniły Waszym młodszym kolegom i koleżankom przeżywanie I Komunii Świętej. Ale czy naprawdę utrudniły? Rzeczywiście mniej było gości i długich celebracji z recytowaniem mnóstwa wierszyków. Ale Pan Jezus był (i jest, i będzie) taki sam. Tak samo na Was czekał (i czeka) i tak samo swoją modlitwę mogliście (i możecie) ofiarować za misjonarzy.

A teraz przypomnijmy sobie, jak to było rok temu!

Wyjątkowy Biały Tydzień towarzyszył nam w mediach społecznościowych od maja do września. Mieliśmy swoją nakładkę na Facebooku. Przygotowaliśmy też dla Was filmiki, które przypominały o misyjnym dniu w Białym Tygodniu. Wspólnie modliliśmy się Litanią Eucharystyczną, która powstała z przesłanych przez Was filmików. Dziękowaliście Panu Jezusowi za wieeeeele łask! Helenka z Łodzi przypomniała nam misyjną modlitwę dziecka komunijnego, której pięknie się nauczyła i która odmówiła zaraz po przyjęciu Pana Jezusa.

Misjonarze z czterech części świata nagrali dla Was krótkie przesłania i podziękowania. Siostra Danuta pozdrawiała z Kamerunu, s. Thushari RMI ze Sri Lanki opowiadała o miejscowych dzieciach, które przygotowuje do I Komunii Świętej, a o. Adrian z Meksyku i o. Adam CMF z Chile dziękowali polskim dzieciom i ich rodzicom za każdą modlitwę i ofiarę. Ojciec Adrian, który w swojej parafii, zajmuje się 400 dziećmi, powiedział nam: „Potrzebujemy was!”. Podkreślił, że „największym marzeniem dzieci w Chile jest przyjęcie Pana Jezusa do serca. Z wielką tęsknotą czekają na ten dzień. A kiedy już przychodzi, wtedy jest wielkie święto dla całej parafii”.

Niektórzy rodzice dzieci pierwszokomunijnych podzielili się z nami informacją, dlaczego zdecydowali się na indywidualna I Komunię Świętą swoich pociech nawet w czasie pandemii. Pani Lida z Łodzi powiedziała, że nie chciała, by jej córka dłużej czekała na spotkanie z Panem Jezusem. Natomiast pani Katarzyna uważała, że to była dobra okazja, aby jej syn „otworzył swoje serce przede wszystkim na Pana Jezusa, a nie na prezenty i gości”. Pan Michał z Poznania uznał, że był to najlepszy czas, bo już było widać, że jego córka „ma chęć na spotkanie z Bogiem”. Rodzina państwa Grzybów bardzo się cieszyła z tej uroczystości.

Swoimi przeżyciami z I Komunii Świętej podzieli się także pracownicy PDM. Ksiądz dyrektor Tomasz Atłas doskonale pamięta, jak niecierpliwie czekał na ten dzień. Siostra  Kasia FMM wspominając swoją Komunię, pokazała nam, jak wygląda błogosławieństwo papieża, które jako podziękowanie wysyła dla wszystkich wspierających misje w Białym Tygodniu. Natomiast s. Monika RMI życzyła dzieciom na całym świecie, aby w dniu ich I Komunii Świętej były naprawdę skupione na Panu Jezusie i rozpoczęły z Nim wielką i wspaniałą przygodę, która będzie trwała przez całe życie.

Z tej okazji pozdrowienia i życzenia przysłała z Rzymu s. Roberta Tremarelli, sekretarz generalny PDMD:

„Dziękuję za Waszą codzienną modlitwę za dzieci całego świata. To pierwsza działalność misyjna, o czym przypomina nam papież Franciszek. Musimy się za nie codziennie modlić. Dziękuję Wam także za wszystko, co robicie podczas spotkań w swoich ogniskach misyjnych i za wspieranie projektów PDMD na terenach misyjnych poprzez zbiórkę ofiar”  – napisała s. Roberta.

Aż tyyyyyyle wspomnień z ubiegłego roku! Jeszcze raz zajrzyjcie na nasz profil na Facebooku (zakładka filmy). Wszystkie filmiki znajdźcie na YouTube. Przeżyjmy to jeszcze raz! A jak będzie w tym roku? Jeszcze nie wiadomo, ale życzymy Wam, żebyście jak najlepiej przygotowali się na tę chwilę, gdy sam Pan Jezus, żywy i prawdziwy, pod postacią chleba, zamieszka w Waszych sercach. Proście Go wtedy za misje i misjonarzy. W takiej chwili na pewno Wam niczego nie odmówi!

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne