Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

W czerwcu módlmy się za młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa wspierani przez chrześcijańskie wspólnoty, aby wzrastali w miłości, hojności, wierności i cierpliwości. Przeczytajcie!

Wkrótce rodzice Grzesia mieli obchodzić 35-lecie małżeństwa, tzw. koralowe gody. Wielokrotnie wspominali ten piękny dzień i początki wspólnego życia. Pobrali się, gdy byli bardzo młodzi, ale dzięki Bogu mieli wokół siebie wiele życzliwych osób. Małgosia urodziła się, gdy mama jeszcze studiowała. Pomogli im wówczas dziadkowie.

Teraz cała trójka rodzeństwa, Małgosia, Paula i Grześ, cieszyła


się z tej pięknej uroczystości. Grześ razem z babcią Julianką przygotował dla rodziców niespodziankę. Babcia zamówiła Mszę św. w ich intencji i zaprosiła rodzinę i przyjaciół. Poprosiła ich, by zamiast kwiatów złożyli do puszki pieniądze, które później trafią dla misyjnych seminariów. Grześ natomiast przypomniał sobie, że niedawno w ich parafii występowali młodzi ludzie z Madagaskaru, którzy studiują w Polsce. Po koncercie można było zakupić ich płytę. Pieniądze ze sprzedaży trafiły dla fundacji, która wspiera muzyczne talenty w ich kraju. Zespołowi towarzyszył polski misjonarz, który opowiadał o tej wspaniałej inicjatywie. Jak to dobrze, że kupił wtedy tę płytę, bo teraz ma gotowy prezent.

W dniu jubileuszu rodziców chłopiec dziękował Panu Bogu za nich i prosił, by kiedyś i on mógł stworzyć taką szczęśliwą rodzinę.

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne