Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Kochani, czy czujecie ten wyjątkowy zapach świeżości? Tak pachną WAKACJE!

Nareszcie po miesiącach nauki, w tym również zdalnej, przed ekranem komputera, możecie wyjść na dwór i popatrzeć na świat naturalny, a nie tylko wirtualny. Z całego serca zachęcam Was, żebyście szerokim łukiem omijali komputery, smartfony i telewizory. Podnieście głowę i spójrzcie, jak niebo zmienia kolory o różnych porach dnia lub w zależności od pogody. Rozejrzyjcie się wokoło, iloma pięknymi barwami zaskakuje przyroda, jakie niezwykłe widoki nas otaczają, jak wiele wyjątkowych szczegółów kryje się dookoła nas, a my często przechodzimy obok nich obojętnie. Pan Jezus powiedział apostołom: „Idźcie i odpocznijcie nieco”, a ja dodam: od wszelkich ekranów!

 

Za nami pracowity rok szkolny. Chociaż przeżyty w dość trudnych warunkach pandemii i związanych z nią ograniczeń, to jednak – jak przystało na prawdziwych misjonarzy – PDMD się nie poddało!

Ogniska misyjne znalazły mnóstwo sposobów, żeby się formować nawet w czasie koronawirusa i modlić się za misje i misjonarzy. Kolędnicy misyjni nagrywali filmy, publikowali scenki kolędnicze w sieci, przygotowywali gazetki w parafiach i szkołach. Nie zabrakło pomysłów na kiermasze bożonarodzeniowe i wielkanocne organizowane oczywiście w reżimie sanitarnym. Podobnie było z rekolekcjami wielkopostnymi, misyjnymi nabożeństwami różańcowymi i drogami krzyżowymi. Z zachowaniem obostrzeń, higieny i obowiązujących zasad udawało się działać na rzecz misji.

Dziękujemy za Wasze otwarte serca! Jesteście wspaniali! Odpocznijcie teraz wakacyjnie i nie zapominajcie w codziennej modlitwie o misjach i misjonarzach. Do zobaczenia, przeczytania i spotkania (w przeróżnej formie smile) w nowym roku szkolnym.

Czeka nas rok przygotowania do Misyjnego Synodu Dzieci. A zatem będzie się działo!

Pozdrawiam Was serdecznie, misyjnie i wakacyjnie!

s. Monika Juszka RMI

sekretarz krajowy PDMD

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne