Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

We wrześniu módlmy się, abyśmy wszyscy odważnie wybierali prosty i zrównoważony ekologicznie styl życia, doceniając młodych ludzi, którzy się w to mądrze angażują.

Jak dobrze było wrócić do szkoły po wakacjach! Prawdę mówiąc to chyba pierwszy raz Grześ tak bardzo się z tego cieszył. Wakacje pomogły mu w zebraniu sił. Miał teraz dużo energii, aby podjąć nowe wyzwania. Pod koniec wakacji całą rodziną byli jeszcze na Jasnej Górze, aby najlepszej mamie zawierzyć wszelkie trudne sprawy i za wszystko podziękować. Grześ czuł się bardzo wzmocniony. Wiedział, że nie będzie to łatwy rok, czekają go bowiem egzaminy, a potem nowa szkoła. Już dwa lata temu zaangażował się w szkolny wolontariat „Siła w jedności”. Uczestniczył w różnych akcjach. Wraz z innymi zbierał rzeczy dla zwierząt w schronisku, wychodził do domu seniora, a także zajmował się zbiórką plastikowych korków. Jeszcze przed wakacjami ruszył pomysł, żeby wokół szkoły posadzić drzewka. A teraz wolontariusze z „Siła w jedności” przygotowywali z nauczycielami ekologiczny piknik z loterią. Za zebrane fundusze mają zakupić nowe drzewka. Na piknik będzie można przynieść zużyte baterie i niepotrzebny czy zepsuty sprzęt elektroniczny. W zamian każdy otrzyma wykonane przez dzieci ekologiczne ozdoby.

Grześ często myślał o tym, że jest maleńkim ludzikiem na planecie zawieszonej w kosmosie. Doskonale wie, że o tę planetę trzeba dbać i chronić ją przed zniszczeniem. Każdego dnia podziwia przyrodę i to jak doskonały jest świat stworzony przez Pana Boga.

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne