Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

W tym tygodniu dziękujemy s. Iwonie Gliście, Franciszkance Misjonarce Maryi za współpracę z Papieskimi Dziełami Misyjnymi.. Siostra Iwona od 21 lat przygotowywała w Radiu Maryja misyjne audycje „Dzieci Dzieciom Misji” dla najmłodszych słuchaczy.

W tym tygodniu dziękujemy s. Iwonie Gliście, Franciszkance Misjonarce Maryi za współpracę z Papieskimi Dziełami Misyjnymi.. Siostra Iwona od 21 lat przygotowywała w Radiu Maryja misyjne audycje „Dzieci Dzieciom Misji” dla najmłodszych słuchaczy  (i nie tylko dla najmłodszych. Od lutego 2000 roku do 30 września 2021 roku powstało 500 misyjnych audycji, a każda z nich była niezwykłym SPOTKANIEM. Wywiady z misjonarzami, wizyty w ogniskach PDMD, spotkania z animatorami, katechetami oraz z ludźmi, dla których misje to życiowa pasja, były dziełem s. Iwonki. W ten sposób przyczyniła się do pisania historii PDM w Polsce. „Trochę się wędrowało, a właściwie podróżowało – wspomina s. Iwona. – Pociągiem, samochodem, PKS-em. Za wszystko dziękuję Panu Bogu, że mnie prowadził i posyłał ludzi. Były to bardzo ciekawe spotkania”.

DLA DOCIEKLIWYCH

Siostra Iwona pochodzi z Radomia, gdzie należała do ruchu oazowego. W zgromadzeniu FMM ukończyła Papieski Uniwersytet Salezjański w Rzymie. Audycje misyjne przygotowywane przez siostrę emitowane były co dwa tygodnie w piątki o godz. 19:30 (powtórki w soboty o 10:05). Ostatnia audycja jej autorstwa zostanie wyemitowana 24 września. Papieskie Dzieła Misyjne nadal będą współpracować z Radiem Maryja. Zapraszamy na radiowe spotkanie 8 października.

km/pdm

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne