Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Dzieci z całej Polski przyjadą 1 czerwca na Jasną Górę, aby pokłonić się swojej Mamie i Królowej. Na to wydarzenie zapraszają ojcowie Paulini i Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.

 

Z okazji Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej ojcowie paulini przygotowali szereg ciekawych inicjatyw. Jedną z nich jest zaproszenie wszystkich polskich dzieci na spotkanie z Matką Bożą na Jasnej Górze w dniu 1 czerwca.

W programie przewidziana jest wspólna Eucharystia, „audiencja u Królowej” w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz „Garden party u Królowej”, czyli koncerty i zabawy. Dzieci będą miały również okazję spotkać tam wszystkie redakcje czasopism dziecięcych w Polsce.

Każdego roku u stóp Matki Bożej Częstochowskiej spotykają się misjonarze i misjonarki oraz animatorzy misyjni z całej Polski. Tam też przez wiele lat gromadziły się dzieci z ognisk misyjnych na swoich krajowych i archidiecezjalnych kongresach misyjnych. Dlatego również na tym wydarzeniu nie zabraknie małych misjonarzy z PDMD. Maryja jest bowiem „pierwszą misjonarką” i opiekunką misjonarzy, a Jej wizerunek obecny jest na wszystkich kontynentach.

Rok Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przeżywamy jako kontynuację 1050-lecia chrztu Polski – powiedział o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry. W tym czasie wszyscy wierni, całe rodziny i wspólnoty parafialne, mają niepowtarzalną okazję, aby zbliżyć się do Matki Bożej i wziąć udział w tworzeniu „żywej korony dla Maryi”. Bądź jej częścią i zdobądź dla Maryi kontynent! – zachęcają ojcowie paulini. A w jaki sposób można to uczynić? Odpowiedź znajdziesz na http://koronamaryi.pl/ 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne