Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Szczęśliwi finaliści i uczestnicy konkursu "Gdy myślę misje..." świętowali wspólnie z misjonarzami 20 maja br. w Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie.

 

W dniu 20 maja 2017 r. do Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie przyjechało liczne grono młodzieży, dzieci i dorosłych, aby wziąć udział w finale IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Literacko-Filmowego na temat: „Gdy myślę misje... Prześladowani chrześcijanie. Mogę im pomóc”. W tym roku nadeszło 530 prac plastycznych oraz 43 prace literackie.

Na rozpoczęcie spotkania o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Muzeum Misyjno-Etnograficznego w Pieniężnie oraz główny organizator konkursu, serdecznie przywitał uczestników i zaprosił do wspólnej modlitwy za prześladowanych chrześcijan. Mszę św. w tej intencji celebrował o. Eric Hounake SVD, Togijczyk. W swoim słowie nawiązał do sytuacji prześladowanych chrześcijan, a także nakreślił trudną sytuację dzieci i młodzieży w swoim kraju. Zachęcił również zebranych, aby zawsze byli świadkami wiary w środowiskach, w których przebywają.

Następnie uczestnicy, wcześniej podzieleni na grupy kontynentalne, wzięli udział w warsztatach plastycznych, nauki gry na bębnach oraz nauki tańca i muzyki. Mieli też możliwość uczestnictwa w interesującym spotkaniu z misjonarzem z Madagaskaru o. Pawłem Gałłą SVD oraz obejrzenia filmów o tematyce misyjnej przybliżającej świat misyjny. Ponadto zainteresowani mogli obejrzeć nową wystawę prac plastycznych dzieci i młodzieży gimnazjalnej z IV edycji konkursu.

Po wspólnym posiłku z kuchni polowej, który wszystkim smakowała, uczestnicy udali się do parku seminaryjnego, gdzie ogłoszono i nagrodzono laureatów tegorocznego konkursu. Był też czas na „szczęśliwy los” i inne zabawy.

Na zakończenie spotkania, jak w poprzednich edycjach, wysłano pozdrowienia do dzieci świata. W niebo uniosły się setki kolorowych balonów. Spotkaniu towarzyszyła piękna pogoda, nie tylko ta na zewnątrz, ale również w sercach młodych ludzi. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu i przygotowaniu tego spotkania, a młodym uczestnikom za przybycie i udział w nim. Do zobaczenia za rok!

s. Hanna Lellek SSpS

 

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne