Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

W Ełku 1 czerwca br. na pierwszym wielkim misyjnym świętowaniu spotkają się najmłodsi z diecezji ełckiej.

 

 

W Ełku, stolicy diecezji,1 czerwca na wielkim misyjnym świętowaniu spotkają się najmłodsi. Na to wydarzenie przygotowują się od kilku miesięcy. Na znak zaangażowania w misyjne sprawy Kościoła przywiozą na kongres własnoręcznie zrobione różańce oraz serca z wypisanymi pięknie świadectwami i deklaracjami. Tymi darami, a także uśmiechem, zapałem, serdecznością i uwagą,  będą się wzajemnie obdarowywać podczas tego spotkania.

W programie stacji dziecięcej kongresu misyjnego diecezji ełckiej na najmłodszych czekają liczne atrakcje, a wśród nich występy taneczne, wokalne i teatralne w wykonaniu dzieci, w tym także gości z Kamerunu i Tanzanii.

Nie zabranie też duchowej formacji, w ramach której uczestnicy będą mogli wysłuchać katechezy o źródłach posłania misyjnego. Mocnych wrażeń dostarczy z pewnością telemost z misjonarzami z różnych stron świata przez łącze satelitarne.

Świadectwa misjonarzy, różaniec misyjny i doświadczenie „Kościoła w drodze” to kolejne punkty programu tego niezwykłego wydarzenia. W trakcie spotkania organizatorzy zaproszą dzieci do „manifestacji” radości wiary na ulicach miasta. To pielgrzymowanie otworzy przed uczestnikami możliwość podjęcia już „tu i teraz” odpowiedzi na misyjne wezwanie „Idźcie i głoście”.

Ukoronowaniem całego wydarzenia dziecięcej stacji kongresowej będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura, ordynariusza diec. ełckiej. A przed powrotem do domów najmłodsi i ich opiekunowie zasiądą do wspólnej agapy, aby posilić ciało. Wzmocnią się również duchowo wspólną koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00, która zakończy spotkanie.

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne