Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Ministranci, lektorzy i ceremoniarze, schole i dziecięce zespoły muzyczne, a także dzieci komunijne i „mali misjonarze” z ognisk misyjnych z diecezji płockiej spotkają się 10 czerwca w Czerwińsku nad Wisłą, aby wspólnie się cieszyć i dziękować za dar Eucharystii.

„To nie przypadek, że do uczestnictwa w tegorocznej pielgrzymce zaproszeni są również dzieci z ognisk misyjnych – powiedział  ks. Grzegorz Mierzejewski, dyrektor diecezjalny Papieskich Dzieł Misyjnych i były misjonarz w Peru. – Boża miłość bowiem najobficiej udziela się nam w Eucharystii, z której czerpiemy zapał misyjny, aby iść i głosić Ewangelię całemu światu”. Pielgrzymka ta wpisuje się w tegoroczny program Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, ponieważ w czerwcu tematem wdzięczności za dar Eucharystii dzieci w całej Polsce kończą całoroczną formację misyjną.

Centralnym punktem programu tego wydarzenia będzie Msza św., a po niej poczęstunek i zabawy. Dzieci zaangażowane w służbę liturgiczną i przeżywające I Komunię Świętą będą mogły bliżej poznać misyjne dzieło Kościoła powszechnego, w tym także diecezji płockiej.

Na uczestników pielgrzymki czekać będą unikatowe eksponaty z muzeum misyjnego w Płocku oraz Czerwińsku, a także opowieści misjonarza pracującego wśród Indian, jak również warsztaty i zabawy prosto z amazońskiej dżungli.

as/pdmd

W ubiegłym roku pielgrzymom towarzyszyły relikwie św. Jose Sanchez del Rio, meksykańskiego chłopca, męczennika.
fot. www.dsldp.pl

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne