Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

W Dzień Dziecka w Ełku odbył się I Diecezjalny Kongres Misyjny. Stacja dziecięca Kongresu zgromadziła kilka tysięcy dzieci zaangażowanych w niesienie pomocy misjom.

 

Na Placu św. Jana Pawła II spotkały się dzieci i z grup misyjnych, Kolędnicy misyjni, podwórkowe kółka różańcowe oraz rodzice, nauczyciele, wychowawcy i katecheci.

Modlitwie różańcowej przewodniczyła Madzia Buczek. Mszę świętą w gronie kilkudziesięciu kapłanów odprawił bp Jerzy Mazur SVD, biskup ełcki i zarazem przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. 

- Bądźcie misjonarkami i misjonarzami – apelował do dzieci bp Jerzy Mazur. Dzielcie się z innymi swą wiarą, radością, pokojem – zachęcał. Biskup złożył serdeczne życzenia wszystkim dzieciom, tym na Placu w Ełku oraz z całego świata. hierarcha życzył im, by żyły i rozwijały się w pokoju, doświadczając miłości swych rodziców i najbliższych.

 1 czerwca już po raz XII Caritas Diecezji Ełckiej zorganizowała Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Byli obecni żołnierze amerykańscy, policjanci i strażacy. Duże wrażenie na dzieciach robiła Aleja Misyjna, gdzie prezentowano pamiątki z misji. dzieci zapełniły plac kolorami kontynentów. Przyniosły ze sobą serduszka, na których wypisały dobre czyny dla misji oraz modlitwę.

Choć dzień był chłodny. Chmury wisiały nad placem, a niekiedy zdawało się, że popada większy deszcz, atmosfera na I Kongresie Misyjnym Diecezji Ełckiej była wspaniała. – Cieszę się, że mogłam przyprowadzić dzisiaj tutaj swe dzieci – mówi jedna z uczestniczek misyjnego święta w Ełku. – Bardzo chce, aby i one stały się małymi misjonarzami i razem ze mną wspierały misje modlitwą. Trzeba pomagać misjonarzom, bo oni żyją w trudniejszej sytuacji niż my – dodała.

Za: www.misje.pl 

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne