Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Świat ma wiele poważnych problemów, których nie potrafią rozwiązać nawet bardzo mądrzy ludzie. Pan Bóg pokazuje za sprawą objawień fatimskich, że mogą to zrobić ŚWIĘTE DZIECI! Plan działania jest prosty…

 

Święte dzieci z MISJĄ!

Zaczynamy nowy rok formacji katechetycznej, duszpasterskiej, a przede wszystkim misyjnej. Przed  nami najbardziej misyjny miesiąc: październik. Do którego już warto się przygotowywać.

Świętość to nie sprawa wieku…

Parę miesięcy temu dwójkę dzieci  z Portugalii: Hiacyntę i Franciszka Marto papież Franciszek ogłosił świętymi. To bardzo ważne wydarzenie, do którego powracamy. Czym portugalskie dzieci wyróżniły się spośród innych? Na pierwszy rzut oka były zwyczajnymi. Franciszek był marzycielem, uwielbiał małe zwierzęta i grę na fujarce. Hiacynta, jego siostra kochała taniec, była wrażliwa, a jej ulubioną zabawą była gra w fanty i zbieranie kolorowych guzików. Dzieci miały zwyczajne obowiązki. Ich życie jednak zmieniało się pod wpływem spotkań z Piękną Panią. Ich świętość to nic innego jak odważna i szczera odpowiedź, dzień po dniu, na wezwanie Pana Boga przekazane przez Maryję.

Bóg powierzył im ważne sprawy…

Maryja, z którą dzieci spotykały się co miesiąc, pokazała im jak bardzo świat potrzebuje ich modlitwy i wrażliwego, pełnego zatroskania o sprawy innych serca. Dzieci przeraziło jak wiele cierpienia i bólu jest na świecie, ale z odwagą podjęły się  modlitwy i ofiary. Ich zadaniem było również przekazanie ludziom, czego oczekuje Pan Bóg .

Misja trwa…

Jesteśmy zaproszeni by w naszych duszpasterskich i misyjnych kręgach, w pracy z dziećmi, by podjąć misję Hiacynty i Franciszka. Dziś wezwanie do modlitwy i ofiary jest niezwykle ważne, bo świat ma wiele poważnych problemów, których nie potrafią rozwiązać nawet bardzo mądrzy ludzie.  PAN BÓG POKAZUJE JEDNAK, ŻE MOGĄ TO ZROBIĆ ŚWIĘTE DZIECI!

Plan, skierowany do dzieci, jest bardzo prosty:

  1. Pielęgnuj dobre, wdzięczne i misyjne (zatroskane o innych) serce.
  2. Odmawiaj codziennie różaniec. Nie sam! Kiedy stworzycie misyjną różę dzieci modlitwa stanie się łatwiejsza. Każdy będzie odpowiedzialny za swój mały „odcinek” modlitwy – jedną tajemnicę.
    W Świecie Misyjnym (str. 22-23) i na Fb  znajdziecie intencje do modlitwy, które wyznacza papież na każdy miesiąc.
  3. Z pomocą animatora misyjnego lub katechety włączcie się w inicjatywę dzieci całego świata dla pokoju czyli Światową Eucharystyczną Dziecięcą Godzinę Świętą w pierwszy piątek października (artykuł na ten temat ukaże się wkrótce). By prosić samego Jezusa o ratunek dla świata, pokój i miłość.

Z takim planem można zdobyć świat dla Jezusa i ratować tych, którzy zwątpili w Dobro.     

 s. Katarzyna Murawska fmm

Więcej na temat dzieci z Fatimy można przeczytać w Świecie Misyjnym Nr 3/2017 i na stronie PDMD http://www.missio.org.pl/dzieciom-misji/aktulanosci/69-podjac-oredzie-z-fatimy-w-duchu-misyjnym-propozycja-misyjnych-nabozenstw-majowych

 

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne