Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Październikowe kongresy misyjne dzieci w Pelplinie to już tradycja, a każdy kolejny jak magnez przyciąga dzieci, młodzież i dorosłych. W sobotę 14 października w katedrze pelplińskiej spotkało się ponad 400 dzieci i animatorów oddanych sprawom misji.

 

 Przyjechali nie tylko członkowie ognisk misyjnych, ale także innych parafialnych  grup. Spotkanie to doskonale wpisuje się w program kończącego się roku duszpasterskiego, który przeżywaliśmy pod hasłem „Idźcie i głoście” – powiedział ks. Jerzy Zgoda, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych diecezji pelplińskiej. Najważniejszym punktem programu była Msza święta. "Papież Franciszek liczy na wsparcie dzieci z diecezji pelplińskiej" - powiedział w homilii o. Luca Bovio sekretarz krajowy PUM, który był gościem honorowym spotkania.

Nieopodal katedry, w auli Collegium Marianum, utalentowani uczniowie szkoły katolickiej w Rychławie, wystawili przedstawienie o zbuntowanej dziewczynie, która przeżywa życiowe rozterki. Z pomocą przychodzą jej polscy święci. Bohaterka odkrywa moc wiary, a poruszona śmiercią Helenki, wolontariuszki misyjnej, sama podejmuje się dzieła misyjnego. Następnie świadectwem misyjnym podzielił się kleryk Krzysztof Góral, który w tym roku wraz z diakonem Andrzejem Patrzykątem odbywał wakacyjne praktyki u misjonarzy diecezji pelplińskiej w Zambii.

Podczas spotkania nie zabrakło wspólnej zabawy z misyjnymi akcentami, a poprowadzili ją klerycki zespół muzyczny „CIS” i siostry z Orlika. Wśród najmłodszych uczestników dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantów misyjnych, smaczne babeczki i pamiątki przygotowane przez ognisko misyjne z parafii św. Maksymiliana Kolbe w Tczewie - relacjonuje kleryk Marcin Ruszkowski, prezes Koła Misyjnego przy WSD w Pelplinie. 

Organizatorzy spotkania zapowiadają już kolejne wydarzenie dla dzieci, młodzieży i animatorów diecezji pelplińskiej. „W dniach 17-18 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Pelplinie odbędą się misyjne rekolekcje z Aniołem Stróżem” – zapowiada ks. Jerzy Zgoda.

JZ/MR/AS PDM

 

fot. arch. Kleryckie Koło Misyjne WSD Pelplin 

 

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne