Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

 30 października br. dyrekcję krajową Papieskich Dzieł Misyjnych odwiedziły dzieci i młodzież z parafii pw. Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim.Towarzyszył im ks. Grzegorz Tworzewski, dyrektor PDM diecezji toruńskiej, nauczyciele i animatorzy Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim. 

Honorowymi gośćmi biura Papieskich Dzieł Misyjnych w Warszawie byli laureaci pierwszego miejsca w konkursie dla kolędników misyjnych diecezji toruńskiej. Wizyta w stolicy była jedną z naród przyznaną zwycięskiej grupie 7 stycznia br. podczas I Diecezjalnego Spotkania Kolędników Misyjnych w Jabłonowie Pomorskim. W wycieczce towarzyszyli im przedstawiciele scholi parafialnej i ministrantów oraz liderzy i animatorzy Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, gdzie odbywała się artystyczna część tego historycznego wydarzenia. Dzięki ich zaangażowaniu I Spotkanie Kolędników Misyjnych Diecezji Toruńskiej stało się przykładem profesjonalizmu i pasji w organizacji tego typu wydarzeń.

Jabłonowscy kolędnicy mieli okazję bliżej poznać misjonarzy i pracowników Papieskich Dzieł Misyjnych, zobaczyć ich przy codziennej pracy i porozmawiać z nimi przy herbacie. Na spotkanie z jabłonowską grupą czekała także pani Magda Gronek, dziennikarka z Radia Warszawa oraz tanzański kleryk brat Dietrich, misjonarz Matki Bożej Pocieszenia, który przybył do Polski zaledwie 10 dni temu. Redaktor Gronek zaprosiła gości do udziału w audycji radiowej. Dzieci dzieliły się m.in. swoimi doświadczeniami z ubiegłorocznego kolędowania, a Tanzańczyk opowiedział im o swoim doświadczeniu wiary i życiu w Tanzanii. Uczestnicy spotkania w mig nauczyli się śpiewać w języku suahili i ku radości gospodarzy zadeklarowali ochoczo udział w kolejnym kolędowaniu, które w tym roku dedykowane jest dzieciom z Syrii i Libanu. 

Na pamiątkę spotkania dzieci zostały obdarowane "Światem Misyjnym" i odblaskami "Missio", aby były bezpieczne na drogach. Goście zaś obdarowali pracowników Papieskich Dzieł Misyjnych pięknym albumem "#PopełniamyKulturę" i figurą Anioła Stróża. Po wizycie w dyrekcji krajowej PDM laureaci i osoby towarzyszące odwiedzili gmach Konferencji Episkopatu Polski i modliły się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Warszawie, w którym pierwsze lata swojego powołania spędziła święta s. Faustyna Kowalska. Zwiedzili również Muzeum Historii Żydów Polskich.

 as/pdm

   

  

 

   

Fot. Mariola Krystecka, PDM

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne