Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Niektórzy z Was przygotowują się już do I Komunii Świętej. Po niej nastąpi Biały Tydzień i jego misyjny dzień. Ubiegłoroczna pandemia i związane z nią obostrzenia utrudniły Waszym młodszym kolegom i koleżankom przeżywanie I Komunii Świętej. Ale czy naprawdę utrudniły? Rzeczywiście mniej było gości i długich celebracji z recytowaniem mnóstwa wierszyków. Ale Pan Jezus był (i jest, i będzie) taki sam. Tak samo na Was czekał (i czeka) i tak samo swoją modlitwę mogliście (i możecie) ofiarować za misjonarzy.

A teraz przypomnijmy sobie, jak to było rok temu!

Już niebawem majowo rozkwitną kwiaty i znów przyjdzie czas I Komunii Świętych. Po nich zaś Biały Tydzień, a w nim, oczywiście, DZIEŃ MISYJNY! Od wielu już lat przecież DZIECI KOMUNIJNE pomagają DZIECIOM MISJI.

Witajcie po wakacjach!

Mamy ogromną nadzieję, że udało się Wam odpocząć i z nowym zapałem i nowymi pragnieniami powracacie wszyscy do pracy! Wiemy, że w niektórych parafiach I Komunie Święte będą dopiero we wrześniu lub październiku. Nadal chcemy przeżywać z Wami ten wyjątkowy rok i wyjątkowy Biały Tydzień. Spotykajmy się więc „w sieci” raz jeszcze z dziećmi, rodzinami, misjonarzami, pracownikami PDM w kolejne czwartki września! 

Jeszcze kilka miesięcy temu nikt z nas nie przypuszczał, jak wyjątkowa będzie tegoroczna wiosna. Kasztany kwitną jak zawsze, coraz więcej odcieni zieleni dookoła nas, ptaki jak dawniej przypominają o swoim istnieniu głośnym ćwierkaniem przez całą dobę, ale coś się na świecie zmieniło… Maleńki, niewidoczny wirus przewrócił naszą codzienność „do góry nogami”. Więcej w nas nieufności, więcej ostrożności, ale też  po raz kolejny w wielu miejscach wybuchło dużo dobra, solidarności i życzliwości. Zrozumieliśmy, kto i co jest dla nas naprawdę ważne.  

Obecna sytuacja świata dość mocno zmieniła naszą codzienność, w tym również przygotowanie i przeżywanie I Komunii Świętej w parafiach i rodzinach.

Niektórzy Księża Biskupi zadecydowali o przeniesieniu uroczystości na późniejsze miesiące, inni umożliwili dzieciom i rodzicom indywidualne i rodzinne przeżywanie tego wydarzenia.

W tym wyjątkowym czasie, mimo wszystko, zachęcamy rodziców, nauczycieli, katechetów, księży oraz dzieci do włączenia się w papieską akcję Dzieci komunijne dzieciom misji.

   Tegoroczne przygotowania dzieci do udziału w ich misyjnym dniu w Białym Tygodniu przebiega pod hasłem "Ochrzczeni i posłani". 

Inicjatywa PDMD "Dzieci komunijne dzieciom misji" to ważny element chrześcijańskiej formacji, który otwiera serca i umysły najmłodszych na potrzeby innych, ożywia wiarę, nadzieję i miłość, a także pozwala uczestniczyć w prawdziwym życiu wspólnoty Kościoła. W tym roku PDMD proponuje...

Misjonarze w białych szatach ze znakiem Eucharystycznym nie skończyli jeszcze 10 lat, a już dokonują wielkich dzieł odmieniając los dzieci na misjach. Posileni Eucharystycznym Chlebem podejmują konkretne działania, aby z głodnymi i spragnionymi rówieśnikami dzielić się Chrystusem i zaprosić ich do wspólnoty Kościoła.  

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne