Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Chrystusowe wezwanie „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (Mk 16,15) przynagla nas, aby z większą miłością i zapałem włączać się w misyjną działalność naszej Rodziny, jaką jest Kościół. Dzieci, które po raz pierwszy przystępują do sakramentu Eucharystii, mają w tym swój szczególny udział. Z wiarą i w poczuciu solidarności z rówieśnikami, którzy doświadczają wielorakich cierpień, niosą im swoją  modlitwę i dar materialny. A radość, z jaką odpowiadają na to zadanie jest niezwykle budująca dla całej wspólnoty wierzących.

Symbolika tegorocznej pamiątki misyjnego dnia w Białym Tygodniu nawiązuje do misyjnego posłania „Idźcie i głoście”.  Na obrazku dzieci komunijne przeżywają radość spotkania z Jezusem przy Stole Eucharystycznym razem z dziećmi świata, których cierpienia dostrzegli i których pragną przyprowadzić do Jezusa.

Na katechezie oraz w misyjnym dniu Białego Tygodnia dzieci kierują swój wzrok i serca ku braciom i siostrom w potrzebie, którym chcą pomóc zbliżyć się do Zbawiciela. Nie zatrzymują się na własnych potrzebach, ale pełni wdzięczności za zaproszenie do Stołu Pańskiego, robią krok w stronę tych, których jeszcze przy tym wspólnym Stole nie ma, a których Bóg także pragnie przygarnąć i nakarmić miłością. Posileni Eucharystycznym Chlebem podejmują konkretne działania, aby z głodnymi i spragnionymi rówieśnikami dzielić się Chrystusem.

Inicjatywa PDMD „Dzieci komunijne dzieciom misji” to ważny element chrześcijańskiej formacji, który otwiera serca i umysły najmłodszych na potrzeby innych, ożywia wiarę, nadzieję i miłość oraz pozwala uczestniczyć w prawdziwym życiu wspólnoty Kościoła. Wspólnoty, której najważniejszym zadaniem jest głoszenie Ewangelii wszelkiemu stworzeniu na całym świecie.

Dzięki zaangażowaniu polskich dzieci w tę inicjatywę od kilkudziesięciu lat wspierane są projekty niosące pomoc dzieciom w krajach misyjnych. Ich celem jest ochrona życia (pomoc medyczna, dożywianie, utrzymanie ośrodków dla dzieci bezdomnych, maltretowanych i wykorzystywanych), edukacja (czesne, wsparcie dla szkół, przedszkoli oraz internatów) oraz formacja chrześcijańska (umożliwienie dzieciom uczestnictwa w katechezie i przygotowaniach do sakramentów świętych).


W roku 2015 dzieci komunijne w Polsce ofiarowały 847 975,40 zł na fundusz solidarności PDMD. Z ich ofiar oraz z innych wyrzeczeń i akcji w ramach Dzieła (w tym również Kolędników Misyjnych) zrealizowano 58 projektów w 8 krajach.

Algieria – 3 projekty

Angola – 4 projekty

Etiopia – 3 projekty

Saint Vincent i Grenadyny – 9 projektów

Bangladesz – 6 projektów

Indie – 12 projektów

Liban – 10 projektów

Madagaskar – 11 projektów

 

 Wśród tych kilkudziesięciu projektów wsparcie od polskich dzieci komunijnych otrzymali ich rówieśnicy, a także młodsze dzieci w Sarba w Libanie, gdzie siostry misjonarki Najświętszego Sakramentu prowadzą ośrodki dla 100 dzieci. Wiele z nich to sieroty i uchodźcy, ofiary wojny i konfliktów. Dzięki tej pomocy siostry mogą zapewnić swoim wychowankom dom, wyżywienie i opiekę medyczną przez cały rok oraz towarzyszyć im w rozwoju ogólnoludzkim i chrześcijańskim.

     

 

Kochani Przyjaciele z Polski!

Dziękujemy Wam za pomoc! Przyjęliśmy I Komunię Świętą i jesteśmy szczęśliwi.

My też należymy do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci i chcemy pomagać innym poznawać Jezusa.

Bądźmy mocni w wierze i nie poddawajmy się zwątpieniu i trudnościom.

Pozdrawiamy Was i modlimy się za Was.

Dzieci z Joubbe, Sarba w Libanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 ZOBACZ FILM:

Jak zostać misjonarzem. Dzieci komunijne dzieciom misji HD

MATERIAŁY DO POBRANIA 

 

 ***

Ofiary należy przesyłać na Konto bankowe: PKO BP SA I/0 Warszawa

72 1020 1013 0000 0102 0002 7169

z dopiskiem "Dzieci komunijne" lub "Biały Tydzień"

Wszystkim ofiarodawcom z sekretariatu krajowego PDMD przesyłamy list z podziękowaniem oraz błogosławieństwo Papieża Franciszka, dlatego prosimy o przesyłanie dokładnych danych adresowych parafii lub szkoły także drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne