Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Jeszcze kilka miesięcy temu nikt z nas nie przypuszczał, jak wyjątkowa będzie tegoroczna wiosna. Kasztany kwitną jak zawsze, coraz więcej odcieni zieleni dookoła nas, ptaki jak dawniej przypominają o swoim istnieniu głośnym ćwierkaniem przez całą dobę, ale coś się na świecie zmieniło… Maleńki, niewidoczny wirus przewrócił naszą codzienność „do góry nogami”. Więcej w nas nieufności, więcej ostrożności, ale też  po raz kolejny w wielu miejscach wybuchło dużo dobra, solidarności i życzliwości. Zrozumieliśmy, kto i co jest dla nas naprawdę ważne.  

Jakże inne w tym roku są również I Komunie Święte. Bez wielkiej i wzniosłej oprawy, mnóstwa wierszyków, prezentów i dalekich krewnych przyjeżdżających z krańca Polski albo i ze świata. Pozostał tylko Pan Jezus. Ten najważniejszy GOŚĆ i Przyjaciel tego dnia. Jak zawsze NIEZMIENNY, na którego „zawirusowana”  rzeczywistość nie ma wpływu.

Jeszcze jedna rzecz na świecie się nie zmieniła… Praca misjonarzy i potrzeby osób, a szczególnie dzieci, wśród których pracują na krańcach świata. Nawet bardziej jeszcze niż kiedyś potrzebują naszej modlitwy i wsparcia. I choć wiele I Komunii Świętych zostało przełożonych na bliżej nieznane „później” lub odbywają się indywidualnie w ciszy prawie pustych kościołów, to jednak w Papieskich Dziełach Misyjnych zdecydowaliśmy nie rezygnować z corocznej akcji Dzieci komunijne dzieciom misji. W tym roku można by jeszcze do nazwy tego przedsięwzięcia dopisać słowa Dzieci misji dzieciom komunijnym. My bowiem wspieramy „dzieci z daleka”, a one uczą nas, KTO jest najważniejszy w I Komunii Świętej.

W tym wyjątkowym roku, w ten wyjątkowy Biały Tydzień, zapraszamy do Eucharystycznych Czwartków. Przez kilka tygodni na naszych mediach społecznościowych (www, FB, TT) będziemy Wam przedstawiać rodziny i dzieci oczekujące na Pana Jezusa, a także misjonarzy zmagających się z wyzwaniami czasu oraz PDM, które w imieniu Ojca Świętego starają się pomagać niezależnie od wszystkiego.

Specjalnie na ten czas przygotowaliśmy dla Was nakładkę profilową, dzieci ułożyły Litanię Eucharystyczną, a misjonarze z czterech części świata nagrali szczególne przesłanie. Bądźcie z nami dla DZIECI MISJI!

mj/PDM

WYJĄTKOWY BIAŁY TYDZIEŃ 2020 - SPOT

Eucharystyczne Czwartki #1 28 maja 2020

Eucharystyczne Czwartki #2 - SPOT 4 czerwca 2020

Eucharystyczne Czwartki #3 - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA - 11 czerwca 2020

Eucharystyczne Czwartki #4 - SPOT 18 czerwca 2020

Eucharystyczne Czwartki #5 - SPOT 25 czerwca 2020

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne