Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Już niebawem majowo rozkwitną kwiaty i znów przyjdzie czas I Komunii Świętych. Po nich zaś Biały Tydzień, a w nim, oczywiście, DZIEŃ MISYJNY! Od wielu już lat przecież DZIECI KOMUNIJNE pomagają DZIECIOM MISJI.

Ubiegły rok zaskoczył nas pandemią i związanymi z nią obostrzeniami. Podczas uroczystości pierwszokomunijnych nie było wielu gości i długich celebracji z recytowaniem mnóstwa wierszyków. Pan Jezus jednak był (i jest) taki sam. Tak samo na Was czekał (i czeka) i tak samo mogliście (i możecie) ofiarować swoją modlitwę za misjonarzy. Dzieciom komunijnym bliscy również byli ich rówieśnicy w krajach misyjnych i wraz ze swoimi rodzinami wsparły  ich swoją modlitwą i ofiarą. DZIĘKUJEMY!

 

Jeśli chcecie powspominać, jaki był ubiegłoroczny WYJĄTKOWY BIAŁY TYDZIEŃ, zapraszamy na strony 30 i 31 tegorocznego ŚWIAT MISYJNY 2/2021 i na nasz kanał  YT DZIECI DZIECIOM MISJI, gdzie zobaczycie wszystkie EUCHARYSTYCZNE CZWARTKI i nagranie MODLITWY DZIECKA KOMUNIJNEGO.

 

Możliwe, że w tym roku również będziecie przeżywać uroczystości I Komunii Świętej indywidualnie lub w mniejszym gronie. Jednak już wiemy z ubiegłorocznego doświadczenia, że to w żaden sposób nie ujmuje ogromnej radości spotkania z samym Panem Jezusem pod postacią chleba!

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was, jak zwykle, konspekt katechezy przygotowującej do dobrego przeżycia Dnia misyjnego w Białym Tygodniu pod tytułem „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba”. W czasie tej lekcji poznacie różne rodzaje chleba, które są na świecie, dowiecie się, co nam daje chleb, ale przede wszystkim będziecie mieli możliwość odkryć, ile wspaniałości daje nam Chrystus – CHLEB Z NIEBA, gdy przyjmujemy Go w Komunii św. Cały konspekt w MISYJNYCH MATERIAŁACH LITURGICZNYCH do nabycia tutaj MML 2021 - wersja papierowa  lub  MML 2021 - pdf do pobrania

W naszych materiałach znajdują się też pomoce do misyjnego zaanimowania Mszy św. w misyjnym dniu Białego Tygodnia, komentarze i modlitwy.

Plakat, pamiątkowe obrazki oraz kopertki na dobrowolną ofiarę serca dla dzieci w krajach misyjnych można zamówić w naszym sklepiku MISSIO.

Kochani, obserwujcie też nasze strony www i media społecznościowe PDM i PDMD. Na bieżąco będziemy Wam towarzyszyć w majowym i komunijnym świętowaniu. Niech sam Pan Jezus wypełnia nasze serca.

s. Monika Juszka RMI

sekretarz krajowy PDMD

WIDEO - DZIECI KOMUNIJNE DZIECIOM MISJI 2021 - WARTO POMAGAĆ!

WIDEO - DZIECI KOMUNIJNE DZIECIOM MISJI 2021 - PLAKAT I OBRAZEK

WIDEO - S. MONIKA JUSZKA RMI, SEKRETARZ KRAJOWY PDM, ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne