Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Z OJCEM ŚWIĘTYM BUDZIMY DO MISJI” to hasło Misyjnego Synodu Dzieci, który Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce planują na dzień 17 września 2022 r. w Warszawie w siedzibie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tegoroczne materiały formacyjne łączą się już z drugim, bezpośrednim rokiem przygotowań do synodu. Celem Misyjnego Synodu Dzieci, oprócz świętowania wymienionych jubileuszy, będzie możliwość spotkania i „poczucia się” wspólnotą.

JA JESTEM DROGĄ, PRAWDĄ I ŻYCIEM

Kierunek: Misyjny Synod Dzieci 2022

            Już wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Tym samym przed nami kolejny rok formacji w ogniskach misyjnych i innych grupach parafialnych. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu, co robić w tym roku, to z radością prezentujemy i polecamy nasze najnowsze Misyjne materiały formacyjne dla dzieci: Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem.

„Ukochany jest posłany. Kosmiczne inspiracje dla misjonarzy Jezusa”. Misyjne Materiały Formacyjne PDMD do pracy z dziećmi na rok szkolny 2019/2020.

  Tegorocznym spotkaniom formacyjnym Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci towarzyszyć będzie „Ten, który ożywia w nas miłość Chrystusa i uzdalnia do owocowania w świecie” – Duch Święty. We wspólnej modlitwie, zabawie i działaniach charytatywno-misyjnych dzieci będą miały okazję odkrywać „smak” dziewięciu owoców Ducha Świętego. 

Tegoroczny program Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w Polsce zatytułowany jest „Czas misji”. Przez dziesięć miesięcy będziemy spoglądać na czas jako dar Boży, błogosławieństwo i wezwanie, ucząc się mądrze i z radością go wypełniać, a także dostrzegać w nim sposobność do dawania świadectwa i głoszenia Ewangelii.

 Praca z dziećmi w ramach ich Papieskiego Dzieła Misyjnego to pasjonujące zadanie. Wyzwanie to rozpoczyna się wraz z pierwszym dzwonkiem nowego roku szkolnego i prowadzi przez liczne wydarzenia liturgiczne przeżywane we wspólnocie Kościoła. Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci nie jest zwykłą organizacją wychowawczą i dobroczynną, ale dziełem dla misyjnej posługi Kościoła, a dla dzieci sposobem na bycie Kościołem od najmłodszych lat. 

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne