Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Już wcześniej zapowiadaliśmy tegoroczny MIODZIO PROJEKT ADWENTOWY Z MAASAJAMI BĄDŹ GOTOWY.

Mamy nadzieję, że każdy z Was ma już nasz maasajski kalendarz adwentowy. Jeśli nie, to znajdziecie go w na stronach 4 i 5 „Świata Misyjnego” numer 6/2020, czyli tutaj: ŚWIAT MISYJNY 6/2020 sklepik MISSIO 

Wędrowanie razem z Maasajami pomoże nam przygotować serca na świętowanie urodzin Pana Jezusa.  Będzie również pomocą w przygotowaniu tegorocznej akcji Kolędników Misyjnych, kolędujemy przecież dla masajskich dzieci. Mali Maasajowie, mieszkający na pograniczu Kenii i Tanzanii, bardzo potrzebują studni z czystą wodą, bo pijąc brudną, często chorują. Potrzebują także dodatkowych lekcji języka suahili i angielskiego, bo znają tylko język maa, który bardzo różni się od dwóch wspomnianych, a niestety w szkołach tylko tych  się używa.  Ponadto mają bardzo daleko do szkoły. Żeby się uczyć  muszą pojechać do miasta, co jest bardzo kosztowne. To starszyzna plemienna decyduje, które dziecko będzie się uczyło, a które nie.   

Niektórzy mali Maasajowie potrzebują też operacji chirurgicznych. Kiedy się zdarzy, że   jakieś dziecko urodzi się z rozszczepem wargi albo innymi deformacjami, nie ma łatwego życia w swojej wiosce. Czasem nawet jego życie jest zagrożone, bo wszystko, co jest „enwoki”, czyli INNE, wygląda inaczej niż wszyscy, według Maasajów jest „przeklęte” i może sprowadzić na wioskę  nieszczęście.

Więcej informacji o Maasajach znajdziecie w „Świecie Misyjnym” i naszym adwentowym kalendarzu. Na każdy dzień adwentowej wędrówki mamy do wykonania jedno proste, ale konkretne zadanie. Zawsze związane z kulturą maasajską i ich zwyczajami. Zadania te prezentujemy poniżej. Codziennie też będą pojawiać się na naszym profilu FB. Nie przegapcie tego!

Zachęcamy Was również do przygotowania tegorocznej scenki kolędowania. Tekst znajdziecie tutaj - KOLĘDNICY MISYJNI 2020 MAASAJSKIM DZIECIOM 

Może Wam się uda przedstawić ją w kościele, w rodzinach, nagrać i opublikować w mediach parafialnych lub szkolnych? Nie rezygnujcie z akcji Kolędników Misyjnych. Z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo, postarajcie się znaleźć sposób na kolędowanie dla maasajskich dzieci.

mj/pdm

MAASAJSKI ADWENT - VIDEO ZAPOWIEDŹ

Kolędnicy Misyjni

Most

Braterstwa Misynego

Biały Tydzień

Darowizna

Projekty

Materiały

Ogniska Misyjne